mkenergia
20.01.17,10:02
Verim, ze toto je pre Vas trivialna otazka, ale ja budem vdacna, ked ma usmernite...
V decembri sme dostali fakturu za sluzbu, ktora bola z nasho pohladu neopodstatnena a ku dodaniu sluzby de facto ani neprislo (odstupit od zmluvy sa uz ale vraj nedalo, bo bola uzavreta distancne po telefone).
Dodavatelska strana pristupila k tomu, ze zaplatime len 50% sumy povodnej faktury, na co vystavila opravnu fakturu, ktora sa odvolava na tu povodnu. Je minusova. Vsetky datumy na tejto storno fakture su vsak januarove.
Neviem, ako to mam uctovat prosim? Jednu do decembra a druhu do januara, ako boli vystavene? To sa mi moc nezda, lebo ta prva bola vlastne akoby zrusena a ani jej obsah nezodpoveda nakladovemu uctu, kedze sluzba sa nedodala. Ten 50% storno poplatok by som dala na 548.
Dakujem pekne!
Sarlotka
20.01.17,15:33
a ste platitelom dph?
mkenergia
20.01.17,17:08
Nie sme klasicky platca DPH, len registrovany dla par.7a) lebo berieme sluzby z EU. Tato faktura bola tiez taka...s prenesenou danovou povinnostou. Danove priznanie podavame nasledujuci mesiac od odobratia sluzby, ale kontrolny vykaz nie. Docitala som sa tuto na Porade, ze zo storno poplatku sa DPH neplati, tak som uz uzavrela aj DPH za december. Dufam, ze som nespravila blbost :-/ Ale teda opieram sa o to, ze sluzba nebola naplnena, s povodnou fakturou firma nesuhlasila /este v ten den, ako bola distancne uzavreta zmluva, bola aj vypovedana/.
Dakujem velmi pekne za usmernenie!