fry
20.01.17,14:48
Chcem kúpiť robotický vysávač, prosím poraďte mi.
Plocha kde chcem aby upratať je cca50m2 z laminátovej podlahy asi 2,5m2 koberec s výškou 1,5 cm. Pôdorys bytu podľa mňa je dosť zložitá, sú to vlastne 3 miestnosti bez prahu. Bolo by vhodne naprogramovať robot tak aby každí alebo každý druhý deň upratoval v čase keď nie sme doma. Cena maximálne do 500€. V prílohe le pôdorys plochy bytu
expeeert
20.01.17,16:53
Rozdeľ byt na 2-3 časti, a každý deň daj robota do inej miestnosti. Alebo zvýš cenu, nakoľko tie drahšie sa tuším dajú už naprogramovať na celý byt.
Alebo ešte jedna možnosť, počkaj kým sa zníži cena, nakoľko sú to ešte stále relatívne novinky. :)
fryke
23.01.17,08:14
A čo tieto :LG Hom-Bot VR 62601 LVM,
iRobot Roomba 782 e? Ktorý je vhodnejší na túto plochu. Tak chcem robot používať, že naprogramujem upratanie vtedy, keď nie sme doma. napr každí druhí alebo tretí deň o 8:00.
vicktor
24.01.17,11:21
50 m2 - :)
Neblazni, vysavaj sam, aspon budes mat trochu pohybu.
Mam kolegynu ktora chodi do fitka 3x do tyzdna, ale ked vybehne cez obednajsiu prestavku do obchodu, tak 500m ide autom.

Ako to vysava napr. pod sedackou a v kutoch?
Ja pri vysavani posuvam stolicky, kresla, pradlovy kos, topanky v predsieni, obcas snimem hlavicu a kut vysajem iba rurkou, potom tou rurkou odsajem pavucinu zo stropu, prach a suche listocky z okennych parapetov, otvorim dvere do spajze, ... Myslis ze to robot dokaze?
afrikánka
24.01.17,12:14
Moji "mladí" sa chytili na robotický vysavač hneď v začiatku, ako tento chytrý domáci pomocník nabehol do predaja. Išlo o podobne rozčlenenú plochu, len väčšiu....dnes tento drahý "pomocník" leží odstavený kdesi v domácom sklade.....vôbec nesplnil ich očakávanie. Bolo potrebné na určitých miestach dorábať klasickým vysávačom, čo ich nakoniec prestalo baviť a prešli na starú dobrú klasiku.
expeeert
24.01.17,19:04
Asi závisí od typu, ale čo som videl u kamoša (roomba), tak na kúty má také malé štetinky, čo to zamecú dnu. Kreslá a ostatný nábytok treba poposúvať, tak ako pri normálnom vysávaní a pustiť ho znovu. Samozrejme, má svoje muchy a na celkové povysávanie bytu je lepší klasický vysávač, na druhej strane je toto fajné na každodenné prejdenie tých hlavných plôch.
Inak ho aj otestoval, rozsypal v rôznych kútoch vločky a tuším na tretí krát ich povysával všetky.
bettylou
24.01.17,20:17
avalik
24.01.17,20:28
ja mam tento a som spokojna https://youtu.be/x6kugLQJ-0w
vicktor
25.01.17,08:09
Este pridam dalsi pripad - v medzierkach medzi skrinami a stenami pouzivam strbinovy nasadec. Aj robot?
avalik
25.01.17,09:00
robot pouzivam priebezne, cca raz za mesiac prebehnem byt velkym vysavacom - mam psa a tak denne vysavanie robotom pomaha ... a hlavne setri mi cas :)
iva1234
25.01.17,10:34
mame i roobot 866 a zatial sme spokojni. Je jedno aky je clenity byt, mozu sa prikupit virtualne majaky (za cca 50 eur jeden) a tie navadzaju vysavac z jednej izby do druhej, ked uz je ta izba pekne povysavana. Ja ho zapinam vacsinou ked odchadzam z domu a vysledok je vzdy vidiet. Raz za mesiac pouzijem klasicky vysavac a je to dokonale.
lu ve
17.05.17,17:42
nekupovať žiadny roboticky vysávač, je to zbytocnost, ktorú po nejakom čase prestanes pouzivat. bateria vydrzi cca 6 mesiacov a náhradná stoji nemalé peniaze, za ktoré si radsej kúpim tycový vysávač na každodenné pouzitie.
vicktor
18.05.17,06:41
Bateria je bez zaruky? Podla mna by mala vydrzat viac.
SERVIS
18.05.17,10:08
My máme cca rok Roombu, neviem presne typ, sme spokojní, lebo máme mačku a psíka, takže na každodenné pozbieranie chlpov je to super. Raz za čas dotiahnem upratovanie s veľkým vysávačom. Toto je ozaj len na také pozametanie, že na prvý pohľad je v byte poriadok, dlážka bez smietky. Sú k nej aj majáky, ale tie nepoužívam. Keď treba upratať druhú miestnosť, tak roombu tam položím a zavriem dvere aby neušla k nabíjacej stanici. Ty by si asi mala používať tiež maják.