Veronicocka
20.01.17,13:55
Dobrý deň,

chcem sa spýtať...mám podať dať z motorových vozidiel za podnikateľa, ale ešte som to nikdy nerobila, nikto ma v tejto oblasti nezaškolil no šéf to po mne chce spraviť. Som administratívna pracovníčka, ale nie účtovníčka, tomuto sa nerozumiem...používame program Alfa Plus, no neviem ako sa to tam presne robí, čo všetko k tomu potrebujem, ako sa to počíta...

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
avalik
20.01.17,13:02
Žabinka
20.01.17,13:07
najprv sa k tomu posaď s technickým preukazom od vozidla, a skús si to vyplniť na stránke finančnej správy.. tlačivo ťa bude upozorňovať na chyby, počítať spolu s tebou.. nie je to také zložité, ako to vyzerá.. len treba trošku porozmýšľať.. myslím, že ako administratívny pracovník to s troškou námahy zvládneš.. keď si nebudeš vedieť dať s niečim rady, potom napíš konkrétne čo ti nejde, ktorý riadok nevieš vyplniť..
veronikasad
20.01.17,13:36
Ide o súkromné auto používané na podnikanie, alebo auto je zahrnuté v obchodnom majetku ?
veronikasad
20.01.17,13:41
V účtovnom SW ALFA plus nájdeš editovatelné tlačivo DP DzMV. Skôr než si ho dáš vytvoriť, treba zadať cez číselníky motorové vozidlo. Dáš pridaj a podla technického preukazu vyplníš :
- všeobecné
- nastavenia
- údaje pre DzMV

DP DzM vytvoríš v záložke firma - daňové priznania - DzMV. Ak s niečim nebudeš vedieť rady, zavolaj na hotline Krosu
Veronicocka
27.01.17,07:36
dakujem za radu, naozaj to nebolo take zlozite ako to na prvy pohlad vyzeralo :-) zvladla som to...
Veronicocka
27.01.17,07:37
Dakujem, spravila som to tak ako ste mi poradili a zistila som ze to nakoniec ani nebolo take zlozite ako to na prvy pohlad vyzeralo :-) na hotline Krosu sú nastastie tiez ochotní pracovnici, cize ked som si tam potom nevedela poradit este s jednym riadkom, ochotne mi zodpovedali na otazku a uz to mam aj hotovo :-) zvladla som to aj sama nakoniec, bez toho ze by som to niekedy predtym robila..
Žabinka
27.01.17,07:40
super..;):) šikula..