vierkanevierka
20.01.17,19:20
Snazila som sa najst odpoved na otazku, ale vzdy sa to riesi predovsetkym v PU, ja potrebujem vediet, ako postuvobat spravne v JU...
Preplatok a nedoplatok Fa som riesila tak, ze som preplatok vratila, nedoplatok ziadala.....
Ale robi sa tolko chyb uz v tych FA, (BV ...) ze skusam moznost, centoveho vyrovnania....
Cez ID vytvorim doklad, (s minusovym alebo plusovym znamienkom) a douctujem ho v zavazkoch, je to tak spravne?

Jedna sa o odberatelske a dodavatelske faktury a program Alfa plus
linko1
25.01.17,08:59
posúvam, odpoveď som tiež nenašla... ako to robíte vy?
Natty
25.01.17,12:27
https://www.kros.sk/index.php?s-cv-contentID=28837&s-cv-pager-pindex=32

1)
zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov
(Nina, 19.01.2015, 20:49)
Dobrý deń,
viete mi prosím poradiť ako zaúčtujem v JU, platca DPH, prijaté preplatky /nedoplatky na vydaných faktúrach, je to spôsobené tým, že zákazníci nám uhradia o 0,1 eur navyše ako je na fakúre, prípadne menej, dakujem
2)
re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov
(Erika Dingová, 20.01.2015, 09:59, Reakcia na: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov)
Dobrý deň,
prijaté preplatky na bankovom účte zaúčtujte do príjmov ovplyvňujúcich základ dane.
Vzniknutý nedoplatok môžete na záväzku vyrovnať ručne cez záložku Vyrovnanie.
3)
re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov
(Nina, 20.01.2015, 10:58, Reakcia na: re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov)
ďakujem, tieto preplatky viem opraviť kedže sme štvrť. platca dph len za posledné 3 mesiace, ako ich zaúčtovať ak máme preplatky na vydaných faktúrach a v knihe pohľadávok mám údaj " zostáva uhradiť s mínusovou hodnotou... " ďakujem
4)
re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov
(Erika Dingová, 20.01.2015, 12:11, Reakcia na: re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov)
Dobrý deň,
v tomto prípade v peňažnom denníku už preplatok máte zaúčtovaný a vyrovnanie na pohľadávke vykonajte ručne. Na pohľadávke kliknite na Oprav a na záložke Vyrovnanie tlačidlom Pridaj - vyrovnajte rozdiel.
Reina
25.01.17,12:46
Ak sú to malé nedoplatky - cenťáčiky- proste to hodím iba do knihy pohľadávok a vyrovnám to na nulu a hotovo. Vôbec nerobím ID. A ak by som ho robila - že by to boli väčšiu sumy, tak potom ID bez naviazanosti na doklad a šup iba do výdavkov/príjmov OZD a ako uzávierkový doklad.
linko1
26.01.17,08:26
ďakujem
vierkanevierka
26.01.17,14:11
Dakujem pekne, velmi to to pomohlo :)