MacKs
21.01.17,00:47
Zákon o hazardných hrách hovorí:

'Za hazardné hry sa nepovažujú žrebové vecné lotérie a tomboly, ak herná istina neprekročí sumu na úrovni 1500€.'

Ja to chápem tak že ak napr. urobím tombolu o mixér v hodnote 200€, predám 200 lístkov po 1€, vyžrebujem jedného výhercu, nie je to hazardná hra, pretože mixér stál 200€ a teda neprekročil istinu 1500€.

No keď napríklad o hodinu neskôr vyhlásim tombolu o televízor v hodnote 1400€, predám 1400 lístkov po 1€, vyžrebujem výhercu, nie je to hazardná hra, pretože televízor stále nepresiahol sumu 1500€.

No to v čom si nie som istá je či tých 1500€ je limit pre jednu konkrétnu tombolu, ktorá je ukončená vylosovaním víťaza a takýchto samostatných tombôl môže za deň prebehnúť aj viac alebo je to limit pre všetky tomboly ktoré vykonám za určité obdobie, napr. tombola za televízor a tombola za mixér sú dokopy za 1600€ tým pádom by to bola už hazardná hra?

Mne sa zdá logická skôr tá možnosť že je to limitované na jednu tombolu a tá sa skončí vyžrebovaním víťaza. Ale nie som si istá čo by sa stalo keby som napríklad takú tombolu vyhlasovala každý deň, niekoľkokrát denne. Každá z tých tombôl by bola samostatná a ukončená losovaním víťaza a ani jedna z nich by neprekročila istinu na úrovni 1500€. Myslíte že by to stále bolo v súlade so zákonom?

Ďakujem vopred za odpoveď
buchač
21.01.17,07:15
Ale nie som si istá čo by sa stalo keby som napríklad takú tombolu vyhlasovala každý deň, niekoľkokrát denne. Každá z tých tombôl by bola samostatná a ukončená losovaním víťaza a ani jedna z nich by neprekročila istinu na úrovni 1500€. Myslíte že by to stále bolo v súlade so zákonom?
Myslím si, že to nie je kóšer.
Niečo vravia § 2, 18, 19 príslušného zákona.
Na základe týchto §§§ a Tvojho zámyslu je už potrebná licencia.
Ale tej sa chceš určite vyhnúť...;)
MacKs
21.01.17,07:47
Chcela by som aby to bolo všetko vrámci zákona a v poriadku. Nechcem nič robiť nelegálne. Niečo mi preto hovorí že licencií sa nevyhnem no tým pádom by som živnosť musela vymeniť za s.r.o.
Každopádne vôbec sa neviem dopátrať k tomu ako sa dá licencia získať a aké povinnosti mi z toho vyplývajú ak by som e-shop chcela vymeniť za takýto druh "internetovej tomboly".

Predpokladám však že keby som takúto tombolu urobila napr. len raz za nejaké obdobie, napr. za 3 mesiace, tak by to nebola hazardná hra? No otázka potom je ako vystaviť faktúru za takyto tovar keď ten co ho dostane zaň dá napr 1€ ale ja som zaň dostala 60€ no od 60tich rôznych ľudí. Neviem si ani toto celkom predstaviť takže to asi nechám tak.

Ďakujem za odpoveď.