misoa24
21.01.17,16:28
zdravim mame novu telku sencor sle3218 tc zapojenu cez scart stb magio arris 1002esl nahravanie v tv je mozne iba v rezime dtv co je koaxial vstup a potrboval by som nejako prepojit stb s tv koaxialom ---mame dvd prehravac panasonic s278ee a vhs panasonic nv fj61 da sa to aj cez ne ci ako prepojit set tob box magia a tv koaxialom????dakujem
nunenko
21.01.17,17:35
Iba predpokladám, že TV bude nahrávať len digitálne vysielanie (DVB-T), ak by si aj prepojil cez RFmodulátor panasonicu nahrávenie by zrejme nešlo. Ak TV podporuje nahrávanie analógovej TV tak áno.
Panasonic však takisto musí mať SCART vstup, kde pripojíš stb mágio.
Potom na telke dáš vyhľadať naladiť analógový kanál na ktorom vysiela panasonic.
lubko6394
21.01.17,17:52
Ak máš novú telku prečo ju neprepojíš cez HDMI ? V podstate je dnes prehrávač a vhs historická starožitnosť. Takže k HD televízoru je treba HD STB a riešiť nahrávanie na HDD. Načo je Ti nový TV ak tam rveš signál cez scart ?
misoa24
21.01.17,17:55
su tam na obrazovke vstupy dtv av scart hdmi media momentalne to mame tak ze to dtv tam je strceny ten koaxial z kablovky a scart je ten magio a nahrava len v tom dtv cize len nejakych 13 kanalov zakladnych co su z kablovky /co treba nastavit v tom dvd-cku???pojde to vobec?
nunenko
21.01.17,18:27
nie, ak nie je atv na telke, a dvd-cku nenastavujes nic.
...a panasonic aj tak zrejme bude "posúvať ďalej" len to, čo pôjde z DVD prehrávača, či kazety a prichádzajúce analógové programy, takže zabudni nepôjde to tak...
misoa24
22.01.17,11:09
pretoze mi to pise na telke nahravanie iba v rezime dtv-kolonka koaxial
misoa24
22.01.17,11:14
tak ako to mam prepojit aby mi to nahravalo z telky na externy hdd ci usb ale asi to pripojenie musi byt teda v rezime dtv co pise na telke a tam ma byt v zadu zapojeni ten koaxial myslim ze inych to nahravat nebude cez scart urcite nie to som skusal a hdmi tiez asi nie
nunenko
22.01.17,11:21
Nechceš, nevieš pochopiť, že ti to TV nahrávať nebude? Vie nahrávať len digitálne vysielanie DVBT a ta tak vysielať nevieš.
Ak chceš ahrávať potrebuješ rekorder.Napr. https://multimedialne-centra.heureka.sk/umax-treamer-express-4k1/specifikace/#section
alebo
http://www.itsk.sk/iamm-ntr82-fullhd-media-player-recorder-dvb-t-tuner-1tb-hdd-hdmi-do_d82315.html
lubko6394
22.01.17,13:46
Práve aby som predišiel takýmto problémom tak používam vlastné STB s HDD a karty od freesatu až do serpa a skylinku teraz. Treba riešiť celý reťazec a individuálne požiadavky.