r1961
08.07.06,06:57
Od 1.7.2006 som SZČO, mobil vlastním už dlhšie ako súkromná osoba. Je možné aspoň časť nákladov za používanie mobilu zaúčtovať do nákladov na podnikanie? Ďakujem za odpoveď
Milan Benka
08.07.06,05:24
Zajdite k operátorovi a dajte si preregistrovať tel. na SZČO. Potrebujete k tomu ŽL, OP.
Danila
08.07.06,07:40
Je to tak. A ešte 300.- Sk, ktoré Ti budú vyúčtované v prvej faktúre.
Zoltán Kovács
08.07.06,09:28
Tiež si myslím, že je jednoduchšie a menej bolestnejšie zaplatiť poplatok za prevod mobilu na SZČO, ako mať menšie náklady, a ťahanice na DÚ pri neuznaní nákladov na súkromný mobil.
A keď začínate podnikať tak tie účty určite narastú. Treba ich mať v plnej výške v nákladoch.
betka
09.07.06,07:12
Ked mas mobil vo firme DU hovory nepreveruje, pokial mas mobil ako sukromna osoba, tak si daju na tom zalezat.
Zita5
09.07.06,07:31
Ked mas mobil vo firme DU hovory nepreveruje, pokial mas mobil ako sukromna osoba, tak si daju na tom zalezat.

Nedá sa to tak 100% tvrdiť , že nepreveruje .;)
Danila
09.07.06,09:04
DU keď preveruje, tak preveruje. Dôkazová ťarcha je na daňovníkovi. Ak je výpis pekne ošetrený a nejakú tú korunku som občas dala ako nedaňovú, tak správca bol vždy navýsosť spokojný.
Johanka
09.07.06,11:28
Máte niekto skúsenosť s tým, že by pri daňovej kontrole riešili pri firemných telefónoch súkromné a firemné hovory? Ja som mala u klientov kopec kontrol, ale zatiaľ sa mi to nestalo. Možno iný kraj, iný mrav :D .
Danila
09.07.06,11:42
Asi tak nejak Johanka. Iný kraj, iný mrav. Robili trom mojim klientom kontrolu, zamerali sa najmä na vyššie sumy. A kým som nebola živnostník, z bohatej skúsenosti z praxe Ti tiež môžem zodpovedne potvrdiť, že v štátnom podniku si takéto pikošky radi dali predložiť aj auditory. Nakoniec, môj názor je taký, že občas pri kontrole treba niečo napísať a súkromné hovory sú najschodnejšou cestou k nedaňovým nákladom.