pali78
22.01.17,14:30
Mame este len pred prestavbou ale chcel by som Vas poprosit o nazory na vyriesenie odpadu v kuchyni a ci je to vobec mozne.Dakujem
afrikánka
22.01.17,13:41
Nerozumiem, prečo to chceš zameniť.....nákres vyzerá rozumne, dispozične v poriadku, priestor funkčný.
kopretinka
22.01.17,14:03
sito
22.01.17,16:00
A šak neskam prišol, nový je! No čo?
sito
22.01.17,16:13
No ja by so to nerobil! Inde si písal, že pod stropom by si viedol vodu a čo plyn, digestor? Možno opačne elko ta kuchyňa, ale potreboval by si súhlas spoluvlastníkov a zásah do spoločného zariadenia, plyn, môže byť hadica len 1,5 m, nestačila by až na druhú stranu. Ale, ten odpad, kade? Krížom cez miestnosť, okolo, taký kus? Porozmýšľaj len ty nad dispozičným využitím uložením linky, kuchynskej.
pali78
22.01.17,17:20
Dik za nazor
lapejko
22.01.17,19:59
Minimálny spád je 1,5 cm/m, t.j. na siedmich metroch aspoň 10,5 cm prevýšenie, ak sa tá trasa skráti, je to len plus. Záleží od hrúbky poteru v byte, v ktorom sa dá vyfrézovať drážku a od hrúbky vyrovnávacej vrstvy. ktorá pribudne. Je potrebné skontrolovať najprv výšky, koľko sa kde dá dorovnať podlaha v byte. V kanalizačnej stupačke sa dá vymeniť hlavná odbočka po vysekaní dna šachty a získať tak znížený vtok DN 75. V tejto dimenzii je vhodné pokračovať, pokiaľ to dovolí výška. Podlahu v novej kuchyni môže tvoriť aj vyvýšené pódium do 15 cm, cca jeden schod. Vodoinštaláciu Túv na takú vzdialenosť je vhodné spraviť s cirkuláciou, inak budete odpúšťať veľa teplej vody. S digestorom ani plynom nie je problém, odťah vzduchu môže ísť v plochých PVC kanáloch v podhľade, plyn takisto z plasthliníku, revízia samozrejme nutná.
pali78
23.01.17,17:27
Dakujem
sosak
23.01.17,18:17
Kebyže ideš meniť dispozíciu vo vlastnom RD, tak nepoviem nič. Ty ale ideš riešiť dispozíciu bytu v bytovom dome. Nad tebou a pod tebou sú identicky umiestnené kuchyne a spálne. Ty chceš vymeniť kuchyňu za spálňu. Spálňu budeš mať v bývalej kuchyni, ale či sa aj dobre vyspíš v takej spálni je otázne. Mám na mysli, že ľudia v dome púšťajú vodu kedykoľvek aj v neskorých nočných hodinách, kedy si potrebujú spraviť hygienu a tak isto skoro ráno, pretože kúpelňa a WC majú spoločné rozvody s kuchyňou. Počúvať a mať hlavu blízko stúpačiek vody a odpadového potrubia nie je žiadna výhra a nehovor mi, že sa tie zvuky dajú úplne zaizolovať tak, že to nebude vôbec počuť.
Zamysli sa aj nad týmto:http://lepsiebyvanie.centrum.sk/moj-byt/708203/pozor-na-geopatogenne-zony
Ja by som sa do takej prestavby nepúšťal. Výsledok prestavby na oko môže byť dobrý, ale voči hore popísanému by sa to nemuselo oplatiť.