JarkaPaul
22.01.17,14:52
Peknú nedeľu všetkým.
Viem, že je tu veľa múdrych hláv, tak som si ku Vám prišla po radu. Momentálne som na RD, inak som zamestnaná na TPP. Moja otázka teda znie: Možem sa zamestnať na VPP príp. dohodu o vyk.činnosti u iného zamestnávateľa? 20 hodín týždenne a stále zotrvať na RD? O rodičovský príspevok neprídem, to už som si zisťovala. Tak asi popri RD môžem pracovať. Ale ako je to so súčasným zamestnávateľom? Mám povinnosť mu to oznámiť? Možem sa zamestnať aj keď by sa jednalo o podobnú ale nie totožnú prácu? V súčasnej práci mám na starosti komplexné účt. a na VPP by to bolo len spracovávanie došlých faktúr. Vopred všetkým ďakujem, snáď som sa vyjadrila zreteľne :-)
Tweety
22.01.17,14:04
Môžeš sa zamestnať. Oznámiť mu to nemusíš, ak nejde o konkurenciu . Napr. ste účtovná firma.
§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.
JarkaPaul
22.01.17,14:20
Ďakujem pekne Tweety, nie som v účt. firme. Pracujem u predajcu áut ako účt. a VPP by bol u distribútora ťažkých strojov, čiže konkurencia to nebude. Len sa mi niečo marí, že nám kedysi zamestnávateľ dával podpisovať nejaké papiere o tom, že nemôžme účtovať v iných firmách. Ozaj veľmi matne si to pamätám. Idem sa pozrieť do papierov, v každom prípade veľká vďaka.
veronikasad
22.01.17,14:23
Môžeš, nezabudni sa v sociálnej poisťovni odhlásiť z dôchodkového poistenia plateného štátom za osoby starajuce sa o dieta.
JarkaPaul
25.01.17,10:47
dakujem pekne :-)