Anik
22.01.17,21:21
živnostenský list má na
- vodoinštalatérstvo a kúrenárstvo
- výroba jednoduchých výrokov z kovu
na faktúre má inštalatérske a zváračské práce
ja si myslím, že na tie zváračské práce by tiež mal mať aj živnostenský list, alebo sa mýlim?
Za ochotu mnou sa zapodievať Vám ďakujem
buchač
22.01.17,20:26
Nie som podnikateľ...Môžem sa síce mýliť...ale myslím si, že veru nie.

Predsa kúrenár vo svojej činnosti občas potrebuje aj zvárať.
Tak na čo by mal mať zvlášť lajstro ?
afrikánka
22.01.17,20:43
Je úplne samozrejmé, že ak má uvedené v živnostenskom liste kúrenárstvo, tak musí aj zvárať....bez toho by nemohol žiadne kúrenárske práce prevádzať.
Ani neviem, či na zváranie autogénom potrebuje mať niekto samostatný živnostenský list....
afrikánka
22.01.17,20:50
Vodoinštalatér nezvára.
Ale kúrenár musí. Chceš povedať, že ak si dám robiť kúrenárske práce, tak si musím zajednať zvárača s papiermi, aby stál vedľa kúrenára a zváral trubky?
sosak
23.01.17,04:53
Súčasťou prípravy v odbore inštalatér je aj absolvovanie zváračského kurzu, ktorý po vyučení ho oprávňuje zvárať kovy. Ak je živnostník, tak môže faktúrovať zváračské práce na ktoré má oprávnenie a netreba mu zvlášť na zváračské práce živnostenský list.
http://www.souknm.sk/node/83
dmc
23.01.17,05:49
Mat papiere - (zvaracsky kurz) a mat zivnost na zvaranie su dve rozne veci. Zivnost instalater - kurenar opravnuje vykonavat aj zvaracske prace v ramci kurenia s platnym zvaracskym preukazom
Anik
23.01.17,06:59
ďakujem. Zneistilo ma že si urobil papiere -v Zváračskej škole -úradná periodická skúška podľa STN EN ISO 9606-1 metoda 311.
Doteraz nikdy nefakturoval zváranie a ani som sa v jeho papieroch nestretla s certifikátom na zváranie.
Anik
23.01.17,07:00
Vďaka za názor, len som veľa premýšľala, niekedy na škodu.
Anik
23.01.17,07:01
Vďaka za názor