RORO77
23.01.17,12:06
moj plat bol poukazovany na účet bývalej manželky a ja nemam knemu pristup,ani k výpisom z účtu,mam vyplatne pasky a čo sa týka výdavkov v domacnosti mam platby za najom a to je vsetko:ostatné dokumenty o platbach si vzala,:confused:
ivka70
23.01.17,11:10
na zacatie BSM potrebujes uzavretie manzelstva ... na to sa asi nechces pytat. Skus upresnit, ci ti ide o rozdelenie BSM po rozvode ci o nieco ine .....
RORO77
23.01.17,11:56
ide o finančne vyrovnanie nakolko jak som už spomynal nemal som prístup k učtu,Manželstvo trvalo 2roky aj 2mesiace.Pracoval som ako vodič kamionu v Rakusku a doma som bol cca 5dni v mesiaci,nemal som prehlad o učtoch a doveroval som,pred svadbou a aj počas nej ma podvadzala čo som sa dozvedel až počas rozvodu,pol roka po svadbe začali mizmuť peniaze z učtu previdelne koncom mesiaca a zhruba rovnaka suma,rok po svadbe uver z banky,nebankovka a počas čakania na rozvod další/ uver alebo ručitelka na uvere pre svojho milenca/.dozvedel som sa že si takto splacala nový byt čo neviem dosvedčiť nakolko nie je ešte zapisana ako majitel
Mária27
24.01.17,10:34
Po rozvode zaniká BSM, teda už ďalšie príjmy a výdavky máte samostatne.
Do troch rokov od rozvodu môžeš žiadať o vyporiadanie BSM, inak váš spoločný majetkok bude zo zákona delený napoly.
Ak požiadaš o vyporiadanie BSM, rozdelíte si spoločne nadobudnutý majetok aj dlhy dohodou alebo súdom. Výplata po rozvode bola len tvoja, žiadaj to vydať všetko ako bezdôvodné obohatenie. Jej dlhy po rozvode sa nehradia z BSM.
Ak mala nejaké dlhy ona sama počas manželstva, môžu byť vyporiadané z BSM aj tie (lebo v BSM má aj ona majetok), po vyporiadaní BSM si ich musí hradiť sama - tak sa poponáhlaj.