xeva
23.01.17,12:24
V roku 2016 nám Stredoslovenská energetika vyfakturovala za celý rok 2016 za dodávku a distribúciu elektriny 339,15 EUR. Dnes sme obdržali "Dohodu o platbách za odobratú, ale zatiaľ nevyfakturovanú elektrinu - faktúru" kde mesačné zálohové platby sú vo výške 228,00 EUR - teda 2736,00 EUR za rok 2017. Teda 8-násobné zvýšenie platieb. Minulý rok sme si mohli platbu za konkrétny istič overiť v cenníku distribúcie pre rok 2016 - faktúra na rok 2017 iba uvádza, že "Skontrolujte si, ako sa zmenili platby za ističe na stránke príslušného prevádzkovateľa distribučnej sústavy : www.sse-d.sk..." tam je však k dispozícii iba Rozhodnutie ÚRSO z 25.11.2016, z ktorého možno všetko potrebné vyčíta odborník, ale ako informácia pre spotrebiteľa je to pre mňa nezrozumiteľné. Možno som niečo prehliadla, ale jednoducho sa v tom nedokážem zorientovať. Zámer ? Viem, že sme v priestoroch bývalej prevádzky, kde bola potreba silnejšieho ističa, ktorý je pre našu terajšiu činnosť predimenzovaný. Moja otázka : ako máme postupovať pri výmene terajšieho ističa za "slabší" , ktorý bude postačujúci pre našu súčasnú spotrebu ? - Takže - prvý krok - Žiadosť pre zákazníkov mimo domácnosti spoločnosti
Stredoslovenská energetika ‒ Distribúcia, a. s. (ďalej len „SSE-D, a. s.”)...krok druhý - SOI - dá sa Rozhodnutie URSO považovať za "cenník" ? /nežiadam o vyjadrenie v smere právomoci URSO / a cena v Dohode o platbách za dostatočne určenú ? Alebo stačí zatiaľ zaplatiť položky, ktoré sú v "skladbe ceny" Dohody od SSE energetiky špecifikované ?
Žabinka
23.01.17,12:14
ja som zatiaľ postupovala v zmysle napísaného v Upozornení pre zákazníkov, a poslala som dnes mail na uvedenú adresu.. som zvedavá, čo a či odpíšu..
Žabinka
23.01.17,12:15
nebolo by lepšie otázku zmeniť na debatu? myslím že táto téma zaujme viacerých, pri debate sa lepšie bude diskutovať..
Žabinka
23.01.17,15:54
ujo fico dnes v tv ukazoval, čo treba robiť s predpísanými platbami za energie aj plyn.. roztrhal v priamom prenose, neplatiť, čakať na nové..
buchač
23.01.17,16:06
"ujo" Fico DODNES nebýva vo vlastnom...!!!!!......či ?

Jeho gestá v priamom prenose sú len teátrom...a bolo ich neúrekom.
veronikasad
23.01.17,16:21
Poslúchnite p. premiéra, v telke radil že ich treba roztrhať ...
Žabinka
23.01.17,16:46
ja mám našťastie dátum splatnosti 15.2. takže mám čas, budem čakať čo sa bude diať ďalej..
buchač
23.01.17,17:15
Keď pán premiér poradí, aby ľudia skákali z okien, tak by ho mali poslúchnuť ?

Síce na druhej strane ?
Poniektorí budú skákať aj bez jeho doporučení...no po jeho rozhodnutiach.

Napríklad tie vlaky zadarmiko...veď to je na skok z Empire....
xeva
23.01.17,17:26
No neviem, ale zvyšovať cenu takým spôsobom, ako boli zvýšené ceny za ističe...doteraz som nezistila, ako sa dopracovali k cene za náš, asi si budem musieť zaplatiť ešte niekoho, kto mi to z toho Rozhodnutia ÚRSO spočíta......už raz nám to spočítali - zvýšenie z 340 na 2736 ...
bubkoch
23.01.17,20:40
Nechapem, preco nezmenite dodavatela elektriny ? Ja som nedostal nic

http://www.urso.gov.sk/?q=node/468

ty si domacnost a domacnosti platia fixnu zlozku ceny ako mesacny pausal €/mes. ... firmy platia fixnu zlozku ceny za ampere: v €/A/mesiac ...
a za druhe, co ti pomoze zmena dodavatela, ked sa jedna o distribucne poplatky ?

moje nervy, preco sa tu musi vyjadrovat kazdy co ma v riti dieru a si mysli ze rozumie energetike len preto ze ma v byte zastrcku ?
buchač
24.01.17,05:27
bubkoch:hlavne , ze ty rozumies vsetkemu. U nas nikomu neprislo zvysenie zahohovych platieb, ani vo firme
U nás je kde ???...v Trenčíne (jeho okolí) ?
Tie zvýšené faktúry zatiaľ prišli obyvateľom Stredného slovenska...
Jedno vyúčtovanie mi už došlo (bez zvýšenia)...na druhé ešte čakám.
dmc
24.01.17,06:09
moje nervy, preco sa tu musi vyjadrovat kazdy co ma v riti dieru a si mysli ze rozumie energetike len preto ze ma v byte zastrcku ?



Velmi výstižne napísané.
dmc
24.01.17,06:11
"moje nervy, preco sa tu musi vyjadrovat kazdy co ma v riti dieru a si mysli ze rozumie energetike len preto ze ma v byte zastrcku ?"



Velmi výstižne napísané.
buchač
24.01.17,06:19
Vyuctovanie, alebo zalohove platby na rok 2017 ?
To fakt ?
To fakt myslíš hentú otázku vážne ???

To mi chceš povedať, že vo vyúčtovaní nemáš už aj určené zálohové platby na nasledujúce obdobie ?

To si fakt myslíš, že len Ty rozumieš všetkému ohľadom bytov ?
Ako vraví bubkoch ?.......Moje nervy.......

P.S.:
...a môžeš začať urážať všetkých a za každých okolností.
Ale len seba zhodíš.
dmc
24.01.17,07:35
ak by ti to pomohlo - napisal by som ti aj 100 x. Ale asi nepomoze