Dodo_
08.07.06,19:24
zdravim ,
pracoval som na mandatnu zmluvu od februara 2005 do konca juna 2006. Vtedy som aj zrusil zivnost, pretoze nikto nepredpokladal ze este budem pokracovat dalej, nic mi nenaznacil ani objednavatel. Vcera mi volal kolega, ze so mnou znova pocitaju a ze chcu aby som nastupil znova od augusta.

Mam obavy, ze budu komplikacie...ako bude "hodnotit" danovy urad, socialna poistovna a ostatne institucie taketo konanie? (mal som zivnost, zrusil som ju a po mesiaci zacinam zase)nebudu tam nejake zmetky pri danovom priznani , odvodoch a podobnych veciach?

dakujem za rady
Danila
08.07.06,18:14
Pokiaľ sám zmätky nenarobíš, žiadne nebudú. Urobíš tie isté úkony, ako pri prvej živnosti. Za doterajšie podnikanie podáš DP k 3l.3.2007. Mohol si zvážiť prerušenie živnosti.
Dodo_
08.07.06,18:23
Mohol si zvážiť prerušenie živnosti.

mohol...nic vsak nenaznacovalo ze budem pokracovat dalej a ja som to bral ako ukoncenu kapitolu, presvedceny ze uz nebudem zivnostnik. Dakujem za odpoved :)
alušik
10.07.06,05:16
Žiadnych komplikácií s daňovým úradom sa obávať nemusíš. Živností počas roka môžeš mať aj viac - keď ich postupne zrušíš a znova založíš. Normálne to ale nikto nerobí - veď načo by platil dookola poplatky za zriadenie živnosti... Zdaňovacie obdobie je kalendárny rok, takže kľudne môžeš aj novú živnosť dajme tomu v novembri zrušiť a v decembri nastúpiť ako zamestnanec... ;) Čo robíš počas roka je predsa Tvoja vec, ak všetky príjmy riadne priznáš a zdaníš.:)
Dodo_
10.07.06,17:05
dakujem alusik...si poklad :)