krajicek
09.07.06,03:56
zdravim,

o tejto problematike som toho vela nenasiel, tak skusim tu.

Ako sa zdanuje tzv. teleworking? Konkretne - pracujem doma na slovensku prostrednictvom internetu pre zahranicnu firmu (irsko). Plat v eurach dostavam bankovym prevodom a je uz v zahranici zdaneny. Musim podavat DP na Slovensku?

dakujem
krajicek
Johanka
10.07.06,07:00
A prečo nie?
Trvalý pobyt máš v SR, to znamená, že si daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR. Z toho vyplýva , že zdaňuješ v SR tzv. celosvetové príjmy, teda príjmy zo zdrojov v SR aj zo zdrojov v zahraničí.
ucetni_fantozzi
10.07.06,07:25
ja si myslim, ze by najprv mal preskumat pripadnu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, pozrel by som sa na to, len teraz nemam cas...
Johanka
10.07.06,12:29
Myslíš, že pracuje na inej báze ako je závislá činnosť? Mňa k tomu zviedol ten "plat", ktorý dostáva na účet. Mal by sa k tomu vyjadriť zadávateľ otázky ...
krajicek
22.07.06,11:22
na slovensku som vedeny ako SZCO. ide mi o to, ze ak su prijmy zo zahranicia uz raz zdanene, tak preco ich zdanovat opat. co sa tyka mojho zahranicneho pracovneho vztahu - nie som zamestnanec. ide o volnu spolupracu - nieco ako kontrakt, ktory sa obnovuje kazde 2 tyzdne.
Zoltán Kovács
22.07.06,11:39
Príjmy zo zahraničia treba zahrňovať do DP. Samozrejme treba brať do úvahy Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. V DP sa uvádza už zrazená daň prepočítaná na SKK. Len musíš mať potvrdenie o zdanení tých príjmov.