OnkoJ
24.01.17,12:00
Slovenská pošta okrem bežných služieb oslobodených od DPH poskytuje aj iné služby, ktorých cenu uvádza vo svojom cenníku s DPH. Po zaplatení zákazník dostane naspäť podací lístok na ktorom je uvedená iba suma k úhrade. Môže sa tento podací lístok považovať za daňový doklad a sumu (bez rozpisu DPH) si sám rozpočítať na základ a DPH? A DPH si odpočítať? Ďakujem.
Bettie
26.01.17,16:59
Pošta na tieto služby, ktoré sú uvádzané s DPH, na požiadanie vystaví faktúru s rozpisom DPH. Treba samozrejme poskytnúť potrebné údaje na vystavenie faktúry a predložiť doklad o úhrade. Mne napísali, že sa to dá aj dodatočne do 7 dní.
aVennGeer
26.01.17,20:03
Možno je to v tomto prípade iné, ale pri ostatných službách a tovaroch s DPH (výpisy z ORSR, kúpa obálok a podobne) vydáva Pošta normálne blok z ERP.
OnkoJ
27.01.17,13:31
Tak som dnes zašiel na poštu a informoval sa o možnosti vystavenia faktúry. Áno, pracovníčka mi potvrdila, že na služby s DPH mi môžu vystaviť faktúru. Ale spätne mi ju vystaviť nechcela (alebo nevedela, či môže). Ešte som sa informoval, že keď takúto službu s faktúrou uhradím v hotovosti, či mi bude cez ERP vystavený blok o úhrade faktúry. Vraj nie. Tak neviem, či mi bude stačiť v pokladničnej knihe pri výdajke priložená faktúra spolu s podacím lístkom. A druhá vec je, čo som sa nespýtal, či by som tú faktúru mohol uhradiť aj bezhotovostne. Uvidím pri ďalšom expres balíku a dám vedieť. Bettie ďakujem za radu.
Bettie
28.01.17,16:25
Ja som presne toto riešila pred nejakým časom, toto je odpoveď z pošty:

" V zmysle podmienok Slovenskej posty, a. s. (dalej len SP) objednavatelovi, platitelovi DPH vyda SP fakturu na poziadanie.

O vystavenie faktury je mozne poziadat aj dodatocne, najneskor vsak do 7 pracovnych dni po podani zasielky/poskytnuti sluzby, po predlozeni dokladu o uhrade.


S pozdravom a prianim prijemneho dna

oddelenie zakaznickeho centra

SLOVENSKA POSTA, a. s. "

A tá faktúra sa bude dať zaplatiť len v hotovosti, podobne ako je to aj u DPD, tam keď posielam balík, kuriér mi dá takú ručne vypísanú fa a tam je napísané, hradené hotovosťou.

Ohľadom tej pošty, podací lístok spolu s tou faktúrou by mal stačiť. Ak to nie je ešte viac ako 7 dní, musia ti ju vystaviť.Odvolaj sa na tú info vyššie.