Horigon
24.01.17,13:21
24.11.2014 som kúpil mobil. 19.8.2015 a 20.9.2015 bol mobil vyreklamovaný. Vždy bol bol vymenený kus za kus aj keď v protokole o reklamácii bolo napísané- oprava, výmena dielu. Ale mobil bol vymenený pretože ma iné IMEI než pôvodný.
Na tejto stránke (pravaspotrebitela.sk) goo.gl/TBEYRo je písané

-„Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)“

-„Záručná doba sa predlžuje o dobu vybavovania reklamácie.“

Predajca hovorí, že platí to predĺženie reklamácie o dobu, v ktorej bol mobil na reklamácii, takže záruka skončila. Ja hovorím že začína plynúť nová záručná doba. Takže teraz neviem že čo, kedže sa mi zdá, že si tieto práva spotrebitela protirečia. Mobil som chcel vymeniť za iný keďže sa tento stále kazí. Ale neviem kto ma teraz pravdu či ja alebo predajca. Ďakujem za rady.
robovi
24.01.17,14:22
Neviem to iste, ale ak si ho reklamoval stale s tou istou chybou, mas pravo na to, aby ti vratili peniaze. Ine IMEI znamena len to, ze bola vymenena zakladna doska telefonu. Klavesnica, dotykovka pri smartfone, a vonkajsie telo fonu moze byt kludne to iste.
ivka70
24.01.17,15:56
Nova zarucna doba plati len na ten vymeneny diel, co vyzera, ze v tvojom pripade bola zakladna doska, preto doslo k zmene IMEI (ako pise robovi).

Ak by bola reklamacia skutocne vybavena vymenou za rovnaky telefon, ale novy, potom by platilo plynutie novej zarucnej doby pre cely telefon. To by si ale musle mat zdokumentovane vo vybaveni reklamacie.

Narok na vymenu telefonu by si mal len v pripade,ze by sa v ramci zaruky ta ista chyba na nom vyskytla znovu po 2 opravach. Co sa asi od septembra 2015 viac neudialo. A nepises, ci chyba pri prvej a druhej reklamacii bola ta ista alebo ina.

Podla toho, co pises, ma predajca pravdu a cely telefon uz v zaruke nie je. Reklamovat by si mohol tu jednu vymenenu cast, ktora este je v zaruke.
Horigon
24.01.17,16:41
Prvá reklamácia bola zatečený telefón na čo sa záruka vyťahovala a aj ju uznali. V protokole bolo že výmena dosky ale telefon bol aj tak komplet nový. Pôvodný telefón mal odreniny, škrabance. Po reklamácii úplne nový telefón aj s fóliami z výroby. Druhá reklamácia, odliepal sa zadný kryt. V protokole, výmena dielu (krytu). Ale aj tak to bol zas iný telefón, podla imei a podla identifikačných škrabancov ktoré na predošlom boli čo som si ich pamätal. V oboch protokoloch bolo teda písané niečo iné, než čo bolo v skutocnosti s mobilom robené. Asi aby boli krytý kvôli predĺženiu záruky (to je moja špekulácia). Inak bolo o týchto konkrétnych telefónoch známe že sa vymieňajú pri poruche kus za kus. Sledujem fóra, viem že sa to tak robilo pretože konštrukčne nebol mobil dobre zvládnutý, tak preto výrobca (servis) vymienali kusy. Teraz sa mi prezmenu odliepa displej. Ale asi nepochodím keďže v protokoloch o reklamácii mám písané len výmeny dielov a nie celého telefónu aj ked je pravda na mojej strane. Takže mi ostáva kúpiť len nový telefón a poučiť sa dobudúcna. (aj ked neviem ako by sa dal napadnúť zlý protokol. Telefón on som dostal nový tak som dalej neriešil)
ivka70
24.01.17,18:30
Asi tak, mal si trvat na protokole. Aj tak ale neslo o tu istu chybu, narok na vymenu telefonu by si nemal, aj keby boli protokoly ok.