anika.1
24.01.17,16:50
Existuje počet ohraničujúci hospitácie na hodine a je možné, aby riaditeľ/ka školy prišla za učiteľom a oznámila mu, že celé 2 týždne bude ku nemu chodiť na hospitácie? Ďalej by som sa chcela opýtať, či na hospitácie može chodiť, len riaditeľ/ka, lebo som čítala, že môže poveriť písomnou formou iného učiteľa (neviem, či aj viacerých učiteľov) je možné, aby som si túto písomnú formu vyžiadala? Ďakujem.
Terezia13
24.01.17,17:08
ak by pomohlo
http://www.komoraucitelov.org/clanok-217-nase-papierove-skolstvo.html
a asi by som zavolala na Slovenskú komoru učiteľov
willma
25.01.17,06:26
ak je začínajúci učiteľ tak prečo nie? Tá hospitácia môže byť prospešná pre obe strany. A ak sa chcú niekoho zbaviť, tak to spravia tak alebo onak.
taiko
25.01.17,06:38
riaditelka nejak vysvetlila potrebu tolkych hospitacii ?
Jakubec
25.01.17,18:15
Neviem si predstavit, zeby podriadeny vycital svojmu sefovi to, ze ho kontroluje alebo si vyzaduje odovodnenie svojej kontroly ako spomina vyssie taiko. Nadriadeny ma jednoducho pravo kontrolovat a usmernovat podriadenych a patri to do jeho pracovnej naplne.
anika.1
26.01.17,16:13
Učím dlhšie ako samotná pani riaditeľka (skoro 20 rokov), takže tie skúsenosti sú ozaj bohaté.
anika.1
26.01.17,16:15
Pán Jakubec, aby bolo jasné, nikomu nič nevyčítam, len aj podradený má právo sa informovať, čo si jeho nadriadený môže dovoliť a čo nie.
anika.1
26.01.17,16:16
Ďakujem pekne. :)
anika.1
26.01.17,16:24
Nie, bolo mi to iba oznámené, mali sme nejaké nezhody, tak si myslím, že to je ten pravý dôvod, tak preto ma to zaujímalo.
willma
27.01.17,06:49
tak potom platí posledná veta.
buchač
27.01.17,07:03
Nadriadeny ma jednoducho pravo kontrolovat a usmernovat podriadenych a patri to do jeho pracovnej naplne.
========================
- Právo ? Áno.
- Kontrolovať ? Áno.
- Usmerňovať ? Hm...kedy ako a kto ako.
- Šikanovať ? NIE !
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/283979-ucitelia-ziadaju-zakon-proti-sikanovaniu/
Semetrika1
28.01.17,11:40
Riaditeľka má právo chodiť na hospitácie kedykoľvek. Musí to vyučujúcemu oznámiť. Ak má vyučujúci v daný deň nejaký problém, zdravotný, rodinný... skrátka taký, ktorý sa dá zdôvodniť, môže v daný deň nesúhlasiť s hospitáciou. Samozrejme, že tak nemôže robiť každý deň. Riaditeľka môže chodiť na hospitáciu jednému vyučujúcemu a nemusí to zdôvodňovať.

Zákon to neprikazuje.
Ale aj ja by som považovala za šikanu, keby chodila na hodiny iba mne a ešte k tomu 2 týždne.

Riaditeľka má právo poveriť touto činnosťou aj inú osobu, alebo ju prizvať na hospitáciu. Je to najmä v prípade, že ide na hodinu napr. francúzštiny a ona tento jazyk neovláda.