Jurajm
24.01.17,18:17
Dobry den,

mam prijem zo zavislej cinnosti (som zamestnancom na plny uvazok, platim dane a odvody). Okrem toho som bol v maji 2016 zapisany do registra financnych poradcov NBS. Ako som sa dozvedel teraz, stal som sa tak SZCO a mal som sa zaregistrovat na DU, v zdravotnej poistovni a poziadat o pridelenie ICO, Nic z toho som zatial neurobil.

Financne poradenstvo som ale nevykonaval, nemal z toho ziaden prijem, chcem si dat tu registraciu zrusit v najblizsom case. Mozem to urobit tak, ze ked tu registraciu zrusim teraz, tak sa nemusim nikde registrovat ani podavat danove priznania za 2016 a rozne zuctovania?

Pripadne aky postup by ste mi poradili, nech s tym mam co najmenej opletaciek?

Dakujem
JM
Katy a R
24.01.17,17:28
nuž ...

Najskôr zruš registráciu v NBS - požiadaš o to spoločnosť, pre ktorú si robil... chvíľku to trvá
Ako to poriešiť s DU - po správnosti by si sa mal zaregistrovať - za neskorú registráciu je pokuta (možno 30 eur, možno aj viac?) . neviem, že ako to riešiť teraz - (žeby zahrať mŕtveho chrobáka?) - radšej si to over ! ... a aj voči ZP si mal povinnosti, IČO netreba .A čo sa týka DP - ak si naozaj nemal žiadny príjem - môžeš požiadať zamestnávateľa o RZD .