burbank
24.01.17,17:43
Dobry den,
chcel by som sa opytat, ci niekto nevie, akym sposobom ma clovek registrovat novely zakona o cestnej premavke, a priamo sa nimi na cestach riadit. Konkretne ma zaujima situacia, ked napr. dojde k nehode a zodpovednost za nu nesie clovek, len na zaklade novely cestnej premavky spred par rokov (slovom dva - predtym by zodpovednost bola opacna), ktoru nema clovek ako postrehnut ... okrem toho, ked to nahodou spomenu v televiznych novinach

Dakujem velmi pekne za odpoved
buchač
24.01.17,16:58
1. Neznalosť zákona neospravedlňuje.
2. Novely zákona je možné nájsť na nete...napríklad na
http://www.minv.sk/?legislativa-1

Linkov do bludu
https://www.google.sk/search?client=opera&q=z%C3%A1kon+o+cestnej+premavke&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
burbank
24.01.17,17:20
to, ze neznalost zakona neospravedlnuje, je mi jasne, no tato fraza ma neuspokoji, zvlast pri takej trivialnej veci ako je riadenie auta ... bezna, na dennej baze ... to akoze ma clovek kazdy den kontrolovat pred tym ako sadne do auta, stranky ministerstva vnutra? vzhladom na pocet nehod u nas to nemusi byt ani zakon schvalnosti, a pri kazdej novelizacii a zmene pravidiel cestnej premavky, sa niekoho v priebehu par dni bude tato zmena urcite tykat, aj v ramci nejakej nehody
buchač
24.01.17,17:40
Hm...Ty chceš teraz na nejakú fikciu normálnu daj odpoveď ?

Nože špecifikuj danú novelu a aj zmenu...
Daj aj konkrétnu nehodu...potom sa budeme baviť.

...a nehody ? Mám za to, že novelizácia sa nejak vinníkov netýka...VŽDY je niekto vinný.

P.S.:
Nemusíš každý deň...stačí každý druhý...;) :D :D :D
dmc
24.01.17,18:42
Napis konkretnu situaciu
misoft
25.01.17,16:17
Hmmmm..... burbank..... a to akože.... "ale ja som o tej novele NEVEDEL....." - tak toto ti policajti nezhltnú. Vodič sa má správať a dodržiavať znenie zákona a teda i novely tohto zákona - policajtovi bude šum-a-fuk, že "si to nevedel" - on to bude vedieť a patrične vyhodnotí....
besttracker
25.01.17,17:13
ako uz bolo spomenute: Neznalosť zákona neospravedlňuje. a mas to u vsetkeho...je to tak s tym nic neurobis...jedine co možes robit je na mieste nic nepodpisovať,nesuhlasit,a riesit to formou spravneho konania na ktore mozes dojst s pravnikom/sa pripravit .........