mcunnamed
24.01.17,23:34
Zdravim

Ako z titulku vyplýva potrebujem poradit s vypovedou... Kedze som ešte ziadnu nepodaval a teraz ju potrebujem.Samozrejme nasiel som si vzor na profesii... Ale nesedí mi :) ...

Pracujem od Septembra minulého roka ( 14.9.2016 začiatok zmluvy)
A ukončiť by som to chcel v najbližších dňoch aby som mohol ísť ďalej.

Akurát som na marodke od 16.1 s tým že by som už sa tam nechcel vrátiť len mu odniesť výpoveď :) Dalo by sa to takouto formou aby som už nemusel odpracovať tie dve mesiace ako som to niekde čítal ? teda v mojom prípade asi len mesiac? ... Alebo musím odpracovať?....

Pre tých čo sa budú čudovať prečo chcem dať výpoveď je jednoduchá v prvom rade sú to peniaze sľúbené... minimalka na papiery a dalšia polovica na ruku čiže 600 700€ :) posledné dve mesiace dal len 350 na ruku presne do centa 350 s tým že nemá viac lebo sú slabe mesiace :) ... a z 350 sa neuživím sám nie to ešte niekoho ... + nepreplatil ani jeden paragraf a pod. maličkosti :) ...

Ak by mal niekto čas a záujem pomôcť Vopred ďakujem

PS: a aby som nezabudol dneska sa bol na mňa pozrieť :D :D :D lebo, že vraj šiel okolo s kolegom tak sa zašli pozrieť ... a silou mocou ma ťahal vedľa na kávu alebo kolu :) vravím že nie čo ked pride kontrola a on že ved ja ta platim a ja že prepáčte ale budem musieť odmietnuť :) zo smutkom odišiel :) ....

Nechápal som ...
veronikasad
25.01.17,03:44
PS: Informoval si zamestnávateľa, keď bol návšteve, že chceš ukončiť pracovný pomer? Pretože keď nechceš čakať na uplynutie výpovednej doby, nepôjde o jednostrannú výpoveď, ale dohodu v zmysle pár.60 Zákonníka práce a to bez súhlasu zamestnavatela nepôjde.
willma
25.01.17,06:20
k tomu PS - možno sa ťa chce zbaviť aj on. Išiel by si a obratom by ti poslali porušenie liečebného režimu
Tweety
25.01.17,06:58
Tu je evidentné že zamestnávateľ porušuje ZP. Navrhni mu skončenie PP Dohodou podľa §60 ZP k určitému dátumu. PP skončí dátumom, na ktorom ste sa dohodli. Ak s Dohodou nebude súhlasiť, pohroz mu tým, že jeho zamestnávanie nie je celkom legálne a keď nebude súhlasiť s Dohodou, že ho oznámiš Inšpektorátu Práce.
veronikasad
25.01.17,07:01
Tiež ma to pri čítaní zadania napadlo
mcunnamed
25.01.17,08:56
Zdravím :) napísal som si dve vypovede a to jednu dohodou a druhu s vypovednou lehotou jeden mesiac ako to je aj v zmluve uvedené ... Chcem sa spýtať ak by nepristúpil na tu dohodu musel by som odpracovať príkladne ten jeden mesiac ?... Ked si spomenul tu nelegalnost... tak je toho trochu viac nelegalneho co robi... a odrbava stat vo viacerych smeroch :) ale zase sa vyhrazať nechcem ale asi na vyber nemam ze?...
mcunnamed
25.01.17,08:58
No tá marodka by mi ani tak nechýbala... no som doma... kade by som chodil.. dodržiavam liečebný režim... No každopadne ma prekvapilo že došiel on a nie socialka :) ...
ivka70
25.01.17,09:01
Ak nebudes PN, musis ho odpracovat. Ak PN bude pokracovat, skonci PP aj pocas nej.
mcunnamed
25.01.17,09:12
Takže stačí teraz ísť za vedúcim a čakať ako sa zachová a pokiaľ nekývne na tu dohodu tak tu PN potiahnem aj do toho februáru a tým sa táto šlamastika ukončí ak som správne pochopil :)))
Tweety
25.01.17,09:13
daj si potvrdiť prijatie Dohody, ak s ňou súhlasí, nech sa vyjadrí priamo v Dohode, kývnutie nestačí Ak podpíše, že súhlasí, PP skončí dátumom, na ktorom ste sa dohodli, ak nesúhlasí, podaj výpoveď.
willma
25.01.17,10:27
10 dní platí zamestnávateľ takže môže aj prísť.