emdzi
09.07.06,19:12
Dobry podvecer vsetkym,

po prvykrat idem zajtra odvadzat odvod za zamestnanca, stiahol som si program Olymp, socialnym poistnym som sa uz preluskal, ale zdravotne este stale odolava :)

Ide o zamestnanca zamestnaneho na kratsi pracovny cas a sice 1 hod./tyzdenne. Odpracoval u mna za mesiac 2 hod., za ktore mu prislucha mzda 100 Sk (2 x 50 Sk).

Zaujimalo by ma, aky je v tomto pripade vymeriavaci zaklad na vypocet zdravotneho poistneho? Olymp mi hadze VZ 636 Sk, a teda odvod zamestnanca 4 Sk (+ 22 Sk doplatok) a odvod zamestnavatela 64 Sk.

Nemal by byt VZ tych 100 Sk? Resp. preco tam vychadza prave ta suma 636 Sk?

Velmi pekne dakujem za odpovede.
ilona
10.07.06,04:40
Ja odvádzam zo skutočného základu t.j. zo 100,-sk.Nepoznám tento program,ale v mojom to jednoducho prepíšem.
Paula
10.07.06,06:08
Ide o zamestnanca zamestnaneho na kratsi pracovny cas a sice 1 hod./tyzdenne. Odpracoval u mna za mesiac 2 hod., za ktore mu prislucha mzda 100 Sk (2 x 50 Sk).

Vyskúšala som tvoj prípad v Olympe, vyrátalo mi odvod správne, z VZ 100,-. Pozri, či máš dobre zadanú hodinovú mzdu a počet odpracovaných hodín.
emdzi
10.07.06,11:32
Paula,

ak Ta to nebude prilis otravovat, mohla by si mi prosim napisat postup, ako to spravit s tym VZ zdrav. poistenia?

V Personalistike som si totiz v Pracovnych pomeroch ako Pracovny uvazok dal 1/40, 1 hod., 1 den, zaskrtol som skratene podla §49, dohodnuta odmena 50 Sk.

Ked si vsak vo Vypocte miezd rozviniem Zrazky a kliknem na Zdravotne poistenie, tak mi ako VZ hadze tych 636 Sk. Po oprave na 100 Sk je potom vypocet preddavku v poriadku, ale cervenou farbou upozornuje na chybu a nehodi tohto zamestnanca do vykazu preddavkov pre zdrav. poistovnu.

Dakujem za pomoc
Paula
10.07.06,12:10
Paula,

ak Ta to nebude prilis otravovat, mohla by si mi prosim napisat postup, ako to spravit s tym VZ zdrav. poistenia?

V Personalistike som si totiz v Pracovnych pomeroch ako Pracovny uvazok dal 1/40, 1 hod., 1 den, zaskrtol som skratene podla §49, dohodnuta odmena 50 Sk.

Ked si vsak vo Vypocte miezd rozviniem Zrazky a kliknem na Zdravotne poistenie, tak mi ako VZ hadze tych 636 Sk. Po oprave na 100 Sk je potom vypocet preddavku v poriadku, ale cervenou farbou upozornuje na chybu a nehodi tohto zamestnanca do vykazu preddavkov pre zdrav. poistovnu.

Dakujem za pomoc

Po pravde, skúšala som to u pracovníka s úplne iným úväzkom a inou hodinovou mzdou....ale: po vygenerovaní mzdy som si zadala opravu a v kalendári som na vo dvoch dňoch prepísala odpracovaný čas na 1 hod., ostatné dni som "vyklikala" ako nepracovné....(dovolilo mi zmeniť aj hodinovú mzdu, aby som mohla použiť tvoj prípad). Do zrážok nikdy nezasahujem, čo sa týka poistenia, iba ak pridávam zrážky iné (napr. str. lístky)