DanielaSL
09.07.06,19:58
Veľmi populárnou dovolenkovou destináciou sa stalo Turecko. Môžem odporučiť. Pre tých , ktorí nemajú v obľube hotely veľkých rozmerov....hotel Club Pacific. Sú to domčeky umiestnené v krásnej záhrade. A dovolenka je tam skutočne výborná.
alenad
09.07.06,19:08
Veľmi populárnou dovolenkovou destináciou sa stalo Turecko. Môžem odporučiť. Pre tých , ktorí nemajú v obľube hotely veľkých rozmerov....hotel Club Pacific. Sú to domčeky umiestnené v krásnej záhrade. A dovolenka je tam skutočne výborná.

Ktorá cestovka ponúka tento hotel?
DanielaSL
09.07.06,19:14
Ktorá cestovka ponúka tento hotel?

Ja som bola cez Kartago.
dara
12.07.06,06:59
V akej oblasti je to ? Hotel ponúka aké služby ?
DanielaSL
12.07.06,18:07
Je to asi 4 km od mesta Side. Aké služby máš na mysli?
dara
20.07.06,12:21
Ahojte, ak máte niekto skúsenosti s Tureckom, ešte popíšte :)
DanielaSL
20.07.06,18:43
Ja som bola v Turecku 2 x a vždy to bola pekná dovolenka. Treba si len starostlivo prečítať o hoteli, či má napr. vlastnú pláž, alebo sa nachádza v rušnom centre, alebo ako ďaleko je vzdialené od najbližšieho mesta. Ak by si išla do hotelov v okolí Alanye, musíš počítať asi s 2 - 2,5 hod. transferom do hotela. Side sa nachádza bližšie a transfer trvá asi hodinu. Rozhodne by som dala prednosť minimálne 3* hotelu a najmä hotelu s all inclusive. V týchto je už veľmi dobrá strava a vlastne všetko čo človek k dovolenke potrebuje. Pri polpenzii riskuješ, keď si budeš kupovať vodu mimo hotela, že ťa s ňou na recepcii vrátia, nakoľko sa do hotela nesmú nosiť potraviny včítane vody z obchodu. Čerstvá asi 6 - dňová skúsenosť mojich známych. Turci sú veľmi príjemní, ale v obchodoch v meste dosť dotieraví..chcú zarobiť. Treba sa s nimi jednať. Na ulici od predavačov sa neodporúča kupovať si jedlo. Ale ak sa človek stravuje v hoteli, nemusí sa obávať nejakých črevných problémov ako napr. v Tunise. Slnko je v tomto období veľmi silné, opaľuje aj pod slnečníkom, takže na svetlé pokožky silné faktory a okuliare slnečné najlepšie s čo najtmavšími sklami. Čo viac ťa ešte zaujíma?
mysimis
21.07.06,07:00
Ja som tiež absolvovala dovolenku v Turecku. To čo popisuje Daniela je všetko pravda. Krajina je nádherná, len si treba vybrať naozaj dobrú cestovku. Ja som bola s Aeolusom a boli sme naozaj veľmi, veľmi spokojní.
Lucia7
21.07.06,07:25
Som rada, že všetky recenzie, ktoré na internete čítam - či už tu alebo na iných stránkach, ohľadne Turecka sú pozitívne. Tento rok sme si ho po dlhom premýľaní a hľadaní vybrali aj my na strávanie dovolenky. Ideme koncom augusta cez Kartágo do hotela Mirador. Nemáte náhodou niekto skúsenosti s týmto hotelom? Ak ste už niekto v Turecku boli, čo sa oplatí nakupovať a zhruba na aké ceny mám zjednávať? Potrebujem takéto praktické informácie "do života"....

A chcem sa ešte spýtať, či do tejto krajiny netreba víza?
Tana74
21.07.06,08:57
Aj my sme boli v Turecku, priamo v centre Alanye a bola to veľmi dobrá dovolenka. Vybrali sme si celkom dobrý hotel, aj keď nie priamo na pláži, ale mal súkromnú pláž a bol od pláže oddelený iba cestou, no bola to rušná lokalita a chvíľu nám trval, kým sme si zvykli na diskotéky v okolí. A to mal byť hotel vhodný pre rodiny s deťmi......, ale strava tam bola perfektná, mali sme polpenziu, ale v blízkosti boli supermarkety a ceny tam boli dosť podobné našim. Do hotela sa však nesmie nosiť kúpené jedlo, ale rupsaky a športové uzavreté tašky nekontrolovali. Igelitky áno. My sme boli s ročnou dcérkou a tak sa nnám veľa veci zmestilo aj pod kočiar. :)
Ešte jedna zaujímavosť: malej sme brali z domu obrovský balík plienok a tam boli plienky (Pampers) o dosť lacnejšie ako u nás a aj strava v našom hoteli bola vhodná aj pre také malé dieťa - oni skoro nesolili a vôbec nekorenili a varili aj polievky. :)

My sme ale mali opačnú skúsenosť s dotieravosťou obchodníkov - asi sme mali šťastie, ale dotieravého predávača sme nestretli.
A už vôbec sa to nedá porovnať s Tuniskom...... Turecko je oveľa kultúrnejšia krajina....

Víza nám tuším dávali až tam po prílete priamo na letisku..... možno si to ale mýlim s niečim iným...... viem iba, že tam sme niečo platili.....


Boli sme v tomto hoteli: http://www.satur.sk/krajina.php?zm=OXxUVVJFQ0tP&lk=MjUyfEFsYW55YXxUdXJlY2vhIHJpdmnpcmE=&kt=NjY1fEhvdGVsIEJvdWxldmFyZCAqKio=&menu=3&menu=3&krajina=9&miesto=252&ih=1&th=5&katalog=141&start=0&ft=leto2
Satur tam mal vtedy aj "detský klub" a tak sme mali každý deň na niekoľko hodín počas obeda o deti postarané. :)
DanielaSL
21.07.06,09:53
Som rada, že všetky recenzie, ktoré na internete čítam - či už tu alebo na iných stránkach, ohľadne Turecka sú pozitívne. Tento rok sme si ho po dlhom premýľaní a hľadaní vybrali aj my na strávanie dovolenky. Ideme koncom augusta cez Kartágo do hotela Mirador. Nemáte náhodou niekto skúsenosti s týmto hotelom? Ak ste už niekto v Turecku boli, čo sa oplatí nakupovať a zhruba na aké ceny mám zjednávať? Potrebujem takéto praktické informácie "do života"....

A chcem sa ešte spýtať, či do tejto krajiny netreba víza?

Tu si pozri pod hodnotením hotelov nájdeš o ňom dve hodnotenia.
http://www.kartago.sk/

Víza si kupuješ rovno pri vchode do letiska. Môžeš platiť eurami aj dolármi. My sme tento rok nič moc nekupovali, lebo darčeky sme nakúpili, keď sme tam boli prvý raz. Ale v tej dobe sa oplatilo zlato , aj kožené veci. Zjednať sa dá aj na 60 % z ceny , ktorú ti predavač dá. Ináč sa viac oplatilo mať so sebou doláre, lebo pýtali za vec buď jedno euro alebo jeden dolár a keďže dolár sa kúpi lacnejšie, tak jednoznačne lepšie vychádzali doláre. Ich menu sme ani nemali, nakoľko sa dalo platiť aj s týmito menami. Ešte jedna informácia k výletom. Výlet Pamukkale je veľmi dlhý výlet a neoplatí sa .Už to nie je to , čo to bývalo pred rokmi. Nie je moc čo vidieť a všetko sa uskutočňuje v rýchlosti. Navyše cestovky majú síce klimatizované autobusy , ale často bez WC. Čo je na taký dlhý výlet podľa mňa dosť blbé. Oplatí sa ísť na výlety napr. plavba loďou aj s miestnymi cestovkami alebo majiteľmi lodí.Je to lacnejšie a o nič horšie ako výlet cez Kartago. Ak je hotel ďalej od mesta , vôbec to nevadí, všade sa dá dostať ich autobusíkmi nazývanými dolmuše, ktoré zastavia na mávnutie.
Nikita
07.12.06,07:04
Ahoj, ja som bola tento rok na dovolente v Turecku, isli sme cez cestovku Leonardo a boli sme blizko mesta Side v hoteli Side Palace. Mozem len odporucit,boli sme nadmieru spokojni. Isla som tam s velkymi obavami,ale velmi rychlo sa rozplynuli. Sluzby v hoteli boli 200% (personal,strava,ubytko...a najma animatori - boli uzasni, to sa ani neda opisat,len zazit). Cestovka Leonardo je tiez vyborna, nijake problemy......Mozem len odporucit.


Ahojte, ak máte niekto skúsenosti s Tureckom, ešte popíšte :)
ondrejvla
24.08.07,18:33
Máte prosím niekto skúsenosti s dovolenkou cez Invia.sk, konkrétne do Turecka, Alanya hotel Grand Sozbir ***, ak áno prosím o hodnotenie.
atramka
20.01.09,06:32
Turecko - dovolenka v Kappadokii ...... ponúka MEDIA KLUB pre svojich členov. Absolvovali ste to už niekto??? Ako sa Vám páčilo? Boli ste spokojní??