mtd1
09.07.06,20:09
Ahojte poradaci,

prosim mohla by som sa e-mailovo skontaktovat
s niekym , kto v poslednej dobe zalozil s.r.o.
s jednou osobou?
Mam nejake nezodpovedane otazky a potrebujem
realne rady z praxe.

Velmi dakujem
- moj e-mail : mtd1@centrum.sk
Greg
10.07.06,12:05
Zdravim

o co konkretne ide? Ake otazky?
Zuzanna
10.07.06,12:58
Prosim o radu, som zivnostnicka a s 2 kolegami - tiez zivnostnici - ideme zakladat s.r.o. Ako postupovat? Je treba fyzicky zdokladovat zakladne imanie 200.000?Uctujem v JU, s.r.o. samozrejme pojde v PU, mozem zostat uctovat v Ju alebo musim prejst na podvojne ?Dakujem za odpoved na Zuzana.Malikova@inmail.sk
Zoltán Kovács
10.07.06,14:01
Prosim o radu, som zivnostnicka a s 2 kolegami - tiez zivnostnici - ideme zakladat s.r.o. Ako postupovat? Je treba fyzicky zdokladovat zakladne imanie 200.000?Uctujem v JU, s.r.o. samozrejme pojde v PU, mozem zostat uctovat v Ju alebo musim prejst na podvojne ?Dakujem za odpoved na Zuzana.Malikova@inmail.sk
To, že budeš spoločníčkou v sro nemá nič spoločné s tvojím JÚ. Keď si ponecháš aj ŽL tak budeš naďalej účtovať v JÚ. SRO a SZČO sú dve samostatné právne subjekty.
Základné imanie nie je potrebné zdokladovať. Stačí ak správca vkladov, ktorý je úrčený v spoločenskej zmluve, väčšinou je to jeden z konateľov, dá prehlásenie, že spoločníci splatili svoje vklady do jeho rúk v hotovosti.
Johanka
10.07.06,14:08
Prosim o radu, som zivnostnicka a s 2 kolegami - tiez zivnostnici - ideme zakladat s.r.o. Ako postupovat? Je treba fyzicky zdokladovat zakladne imanie 200.000?Uctujem v JU, s.r.o. samozrejme pojde v PU, mozem zostat uctovat v Ju alebo musim prejst na podvojne ?Dakujem za odpoved na Zuzana.Malikova@inmail.sk
V spoločenskej zmluve si určíte správcu vkladu. Jemu potom "splatíte" v dohodnutom termíne upísané základné imanie. Peniaze na to nepotrebujete, stačí prehlásenie správcu vkladu o tom, že ZI bolo splatené ;) .
Danila
10.07.06,14:45
Johanka, prepáč, ale ja osobne tejto tvojej rade nerozumiem. Čo je to " splatiť" a nemať peniaze? Alebo sú všetci správcovia vkladov podvodníci? Toto by sme snáď na Porade mladším a menej skúseným kolegom radiť nemali. Minimálnu etiketu treba dodržať. Alebo iný kraj, iný mrav?
mtd1
10.07.06,14:59
Základné imanie nie je potrebné zdokladovať. Stačí ak správca vkladov, ktorý je úrčený v spoločenskej zmluve, väčšinou je to jeden z konateľov, dá prehlásenie, že spoločníci splatili svoje vklady do jeho rúk v hotovosti.[/quote]


Ahojky,
celkom ma zaujala moznost splatenia vkladu do ruk v hotovosti.
Chcem sa opytat - prehlasenie sa potom stava sucastou zakl.zmluvy
alebo je to priloha?
Je niekde uvedeny vzor takehoto prehlasenia?Ako to zakomponovat do zaklad.zmluvy?
A ak casom zriadim podnikatelsky ucet , nie je potrebne
aby zakl.imanie bolo ulozene prave na ucte?

Dakujem
Johanka
10.07.06,15:29
Ahojky,
celkom ma zaujala moznost splatenia vkladu do ruk v hotovosti.
Chcem sa opytat - prehlasenie sa potom stava sucastou zakl.zmluvy
alebo je to priloha?
Je niekde uvedeny vzor takehoto prehlasenia?Ako to zakomponovat do zaklad.zmluvy?
A ak casom zriadim podnikatelsky ucet , nie je potrebne
aby zakl.imanie bolo ulozene prave na ucte?

Dakujem[/quote]

Odpoveď:
Základné imanie nemusíš mať nikde uložené. Skúsim Ti to vysvetliť na účtovaní. ZI je zaúčtované na účte 411. Podvojný zápis je podľa spôsobu splatenia. Ak v hotovosti je na účte 211 - Pokladnica. Tieto peniaze normálne používaš na činnosť spoločnosti, nakupuješ za ne tovar, materiál, ..... Ak peniaze minieš, ZI na účte 411 je stále rovnaké.
Ak by si ich ako splatenie ZI vložil na účet v banke, takisto ich môžeš používať.
V prípade nepeňažného vkladu, ktorý je takisto spôsobom splatenia ZI, napr. vložíš budovu, auto, stroj ... používaš tento nepeňažný vklad.
Takže hodnota, ktorou je ZI splatené, nie je nič "nedotknuteľné".
Danila
10.07.06,15:36
Johanka, veľa vody pretieklo, odkedy som sa naučila čítať. Takže, prehlásiť, že bol vklad splatený a peniaze nemať, si nazvi ako chceš. Ja som sa naučila veci nazývať pravým menom, a ak to niekto urobí, tak podvádza. To už nie je kľučka od paragrafu, ale hotová hákovica, ktorou treba občas poštekliť podnikateľov. Toť všetko. Nebudem to rozmazávať. Mladšími som myslela neskôr prihlásených. A vôbec, ak nevieš prijať kritiku / a kritika to bola/, je to Tvoj problém. Všimla som si tu na porade, že akonáhle sa objaví názor, ktorý nie je zrovna kryštáľovým cukrom, tak oheň je na streche. Ja si dám teda pauzu, a odchádzam. Tento štýl odbornej debaty ma fakt nebaví. A radšej prejdem na relax.
Danila
10.07.06,15:51
Aj ty? Tak už radšej oddychujme.
mtd1
10.07.06,17:32
Johanka,

dakujem za prispevok, si zlata.
Uctovne uz tomu rozumiem.
Uz len to zrealizovat pri zalozeni s.r.o.

Tak dik a pa:)