Robin Hierweg
26.01.17,09:30
Ahojte, chcem sa opytat, moju babku akurat prepustili z nemocnice bez nohy (diabetes) a zapozicali jej iba vozik. Babka nie je mobilna a trvale bydlisko ma v LV, ale byva teraz v Bratislave. Nema tu ziadnych doktorov, nema ziadne pomocky, nemame bezbarierovy byt. Na klientske centrum vybavit jej trvale bydlisko asi nie je mozne, lebo je imobilna. Potrebuje ist na lekarske vysetrenia buduci tyzden a nema tu obvodnu doktorku ktora by jej vypisala sanitku. Ona je ZTP na 50% a teraz by sa mal vybavit ZTP na 100%, ale neviem ako. Momentalne je s nou mama - berie opatrovatelsky prispevok, ale sama je onkologicky pacient. Ake socialne davky si mozme ziadat a ako vyriesit trvale bydlisko, aby mohla mat socialne davky aj z mestskej casti alebo samospravneho kraja? Budem vdacny za vsetky rady.
ivka70
26.01.17,08:39
Ak ma vozik, tak je mobilna aspon s nim.
Totiz bez zmeny trvaleho pobytu musite ziadat davky aj kompenzacne pomocky v LV. Takze treba ist na miestny urad vybavit jej zmenu TP a potom na policiu, pre novy OP.
Najst obvodneho lekara jej mozete aj v BA, aj bez TP, treba si dohodnut zmenu lekara, ten si potom vyziada od lekara z LV zdravotnu kartu.