emyly
26.01.17,10:44
Dobrý deň, tém ohľadom dôchodku tu je veľa, ale nikde som nenašla podobný prípad, preto sa obraciam na vás s prosbou o radu. Otec maroduje 5 mesiacov na bolesť ramena. Po mnohom vyšetrení sa prišlo na to že má natrhnuté šľachy, ktoré sa dajú odstraniť iba operatívne. Lenže k tomuto sa pridružila choroba (lepšie povedané naplno vypukla) CHOCHPB, ktorú sprevádzajú ťažkosti so srdcom (preto operacia momentalne neprichádza do úvahy) má veľmi vysokú arytmiu, vysoký tlak, krvavé oči, a veľke ťažkosti s kašlom - niekolko krat už odpadol, nie je schopný prejisť z izby do izby bez zadýchania sa, podlamujú sa mu nohy. Posudkový lekar ho len tak tak že nevypísal do práce - kvôli ramenu. Čo chceme dosiahnúť je, aby teraz marodoval na ten CHOCHP. Neviem si predstaviť aby šiel do práce, v takomto stave nie je schopný pracovať. Musí marodovať rok aby mal nárok na ID? nikde som sa to totiž nedočítala v príl.soc.pois. že je to jedna z podmienok. Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Tweety
26.01.17,09:48
misoft
26.01.17,09:49
CHOCHP - chronická obštrukčná choroba pľúc - je potvrdená odborným lekárom? Skúsiť to cez odborné vyšetrenie.....a na základe toho potom pokračovať. Pokiaľ nie je CHOCHP oficiálne potvrdená - tak zostane stále len to rameno....
emyly
26.01.17,10:27
ano, pľucnou lekárkou je potvrdená táto choroba, aj sa na ňu lieči.
emyly
26.01.17,10:31
dakujem za link, ale toto už mám prečítané, no neviem ako sa chápe "Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav je taký zdravotný stav, ktorý spôsobuje pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť a ktorý má podľa poznatkov lekárskej vedy trvať dlhšie ako jeden rok."
Lenže aj ked CHOCHP nevznikne zo dna na den, on sa na toto lieči možno dva mesiace...
Tweety
26.01.17,10:39
obráťte sa na ošetrujúceho lekára