SERVIS
26.01.17,13:21
Ahojte, aký dátum by som mala dať na Poučenie oprávnenej osoby a evidenciu IS, ak to doteraz sro nemala. Zo začiatku to bola len jednoosobová sro, neskôr mal zamestnancov. Chcem to dať do poriadku. Dala som dátum zapísania sro do OR niekedy v r. 2010. Bude to tak dobre? Ďakujem.
PRETO sa pýtam, že novela zákona bola v roku 2013... tak či to bude dobre s tým dátum z roku 2010 by som si chcela overiť tu.
Ing. Ľubomír Janoška
26.01.17,12:25
V evidencii IS má byť dátum začiatku spracúvania osobných údajov totožný s dátumom zápisu sro do OR, pokiaľ nejde o spracúvanie, ktoré začalo neskôr (napríklad v súvislosti s rozšírením predmetu podnikania alebo s novou legislatívou).
Na poučenia oprávnených osôb odporúčam dať prednostne skutočný dátum podpisu (kvôli fair play).
ivka70
26.01.17,12:27
a nebolo by to este pred platnostou zakona? aby si nahodou nemala nieco v case, ked to este nebolo vymyslene. Treba pozriet do zakona, od kedy to plati
SERVIS
26.01.17,12:30
Ďakujem. A ešte, ak mu mzdy robí mzdár živnostník s ktorým má zmluvu a mzdár to robí u seba doma, tak v tlačive "Evidencia IS mzdy" mám dať počet oprávnených osôb jednu - konateľ, alebo dve.. konateľ + externý mzdár?
Ing. Ľubomír Janoška
26.01.17,12:53
Evidencia IS bola už v zákone 428/2002
Ing. Ľubomír Janoška
26.01.17,12:55
MZdár-živnostník nie je oprávnenou osobou, ale sprostredkovateľom podľa §8, treba s ním spísať zmluvu s obsahom podľa § 8 ods. 5.
Poučenie bude iba jedno, pre konateľa. Pokiaľ konateľ komunikuje so živnostníkom osobne.