robinoko
27.01.17,06:49
Dobrý deň,

Chcel by som poradiť akým spôsobom najlepšie vyriešiť moju situáciu a to vysporiadanie parcely, ktorá tvorí časť mojej záhrady a ktorú spravujem už niekoľko rokov.

Aktuálny stav:

Som podielovým spoluvlastníkom na liste vlastníctva s podielom 1/4. Na liste vlastníctva je evidovaných ďalších 31 podielníkov, z ktorých niektorí žijú v zahraničí a podiely niektorých navyše spravuje Slovenský Pozemkový Fond. Na liste vlastníctva sú 3 parcely typu E – jedna o výmere 259m2, druhá o výmere 102m2 a tretia o výmere 1120m2.

Parcela typu C o výmere 253m2 o ktorú mám záujem a je zakreslená v katastrálnej mape, nie je evidovaná na liste vlastníctva. Na obecnom úrade som zistil, že je súčasťou parcely typu E o výmere 1120m2 na hore spomínanom liste vlastníctva, Táto parcela typu E obsahuje ďalších 5 parciel typu C s akumulovanou výmerou 1058m2 (to môže byť dané chybou meraní, pre istotu môžeme rátať s tým nižším číslom)

Som teda 1/4 spoluvlastníkom na danom liste vlastnícta s celkovou výmerou troch “Ečkových” parciel 1481m2 (môj podiel predstavuje 370m2) Ak by som to aj rozbil a uvažoval len s tou jednou parcelou s výmerou 1058m2, môj podiel by predstavoval 264,5m2.

Mám záujem o vysporiadanie/ vyčlenenie len spomínanej parcely C o výmere 253m2, aby som mal všetko “naporiadku”. Nemám záujem o podiely niekoho iného ani o iné parcely na danom liste vlastníctva.

Jednotlivé parcely typu C sú jedna vedľa druhej, len v rôznych záhradách, žiadna nie je hodnotnejšia svojou polohou, profilom, ani neponúka nejaký benefit.

Ako ďalej postupovať – notár, súd? Treba overený súhlas od každého spoluvlastníka?

Aké mám možnosti, v prípade, že napríklad nejaký spoluvlastník s podielom 1/675 nebude súhlasiť?

Ďakujem a pekný deň prajem,
draik
27.01.17,07:24
Buď dohoda spoluvlastníkov na reálnom rozdelení parciel alebo príslušný návrh na súd. Bude potrebný geometrický plán.