ivička
10.07.06,07:14
Prosím o radu!
Šéf poslal do Maďarska zamestnanca na nákup. Šikovný zamestnanec nakúpil na svoju kartu celý nákup /mal cez ňu zľavu/. Otázky:
1. Čo mám s tým robiť, keď na faktúre je jeho meno?
Mám k faktúre pripnuté aj bločky, ktorým vôbec nerozumiem, sú dve faktúry jedna v hotovosti + bloček, druhá z karty môjho šéfa.

2. Ako to mám zaúčtovať keď to boli stromky a kríky na vysadenie okolo novej haly, ktorú staviame.

Ďakujem veľmi pekne!
plavčík
10.07.06,05:22
Možno by to išlo zaúčtovať ako "klasické bločky z reg.pokladne" , myslím to tak, že akože sa mu dala záloha na nákup tovaru, ale dajme tomu si to akože zamestnanec dal na účet aby nemusel cez hranice prevážať peniaze a potom ten nákup vyúčtuješ ako vyúčtovanie zálohy cez ID..... ja viem je to špekulácia ale iba toto ma napadlo...;)

No a pokiaľ sa týka otázky číslo 2. myslím, že je to nedaňová spotreba ...501xxx = nedaňová
Chobot
10.07.06,06:23
Prosím o radu!
Šéf poslal do Maďarska zamestnanca na nákup. Šikovný zamestnanec nakúpil na svoju kartu celý nákup /mal cez ňu zľavu/. Otázky:
1. Čo mám s tým robiť, keď na faktúre je jeho meno?
Mám k faktúre pripnuté aj bločky, ktorým vôbec nerozumiem, sú dve faktúry jedna v hotovosti + bloček, druhá z karty môjho šéfa.

2. Ako to mám zaúčtovať keď to boli stromky a kríky na vysadenie okolo novej haly, ktorú staviame.

Ďakujem veľmi pekne!

Alebo, ak to bola služobná cesta, tak by to možno išlo urobiť tak, že by si zamestnanec vypísal cesťák aten nákup by dal ako nevyhnutné vedľajšie výdaje a tak by ste mu to preplatili. Potom už to zaúčtovať ako bolo poradené na nedaňovú spotrebu.
ivička
10.07.06,07:25
aj sa som tak nejako rozmýšľala, lenže jedna tá faktúra je platená kartou šéfa FO a teda výber budem mať na bankovom výpise, keby som vedela čo mám na tom bločku tak by som faktúru nepriložila a nechala len bloček ak ho môžem použiť bez faktúry.

druhá je platená v hotovosti bloček je a faktúra je na meno zamestnanca.
mlyn16
10.07.06,07:55
Čo keby zamestnanec kúpno-predajnou zmluvou predal firme tovar zaplatený cez svoju kartu?