Lenka298
27.01.17,11:05
Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu. V majetku s.r.o. máme jednu jazdnú súpravu, ktorá nebola vôbec využitá v priebehu celého roka. Takže na ňu neboli uplatňované žiadne výdavky. Keďže sa pokazila a bola nepojazdná podarilo sa nám ju predať až teraz v Januári. Chápem to správne, že keď sa vozidlo vôbec nepoužívalo, neuplatňovali sa ani žiadne náklady, odpisy by sme tiež neuplatnili môžem oznámiť zánik daňovej povinnosti k 31. 12. 2015?? Problém vidím v tom, že vozidlo sme nevyradili z evidencie na dopravnom inšpektoráte - šéf nato "nemal čas"

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Prajem pekný deň a víkend :)
Dav
27.01.17,11:54
Tak teraz bude "mať čas" platiť daň, lebo vozidlo je v evidencii a nedošlo k tomuto(citujem Finančnú správu) : "Nakoľko nepoužívanie vozidla nespôsobí prerušenie samotnej podnikateľskej činnosti, vozidlo evidované v Slovenskej republike je predmetom dane počas celého zdaňovacieho obdobia."
Link https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-motorovych-vozidiel#pouzivanie_vozidla_na_podnikanie
Niuška
27.01.17,12:04
má možnosť urobiť opravné daňové priznanie za r. 2015, kde vozidlo uvedie, vyznačí, počet mesiacov kedy vozidlo využíval na podnikanie = 0 a daň mu vzíde nulová. akurát dostane možno pokutu. za r. 2016 dorobí normálne daňové priznanie a vyznačí zánik daňovej povinnosti z dôvodu vyradenia vozidla. ja by som to riešila takto. či sa mýlim?!
Lenka298
30.01.17,15:04
Ďakujem veľmi pekne za radu :) No už mu nič iné neostáva, len to pekne celé zaplatiť :)
MartaRB
31.01.17,07:58
Keď môžem poprosiť radu, mam taký istý problém, ale súkromné vozidlo používané na firemné účely v roku 2015, v roku 2016 už nie. Pri vystavení DP mi program vyhodí chybu keď zadám 31.12.2015 ako zánik DP. Mám to ignorovať alebo niečo robím zle? Ďakujem