Gard
10.07.06,08:01
Chcel by som sa spytat ako vypocitat priemer na PN, ked pracovnicka nastupila prvy den do noveho zamestnania a od druheho dna je na PN. Predpokladam ze hruba mzda vydelena celkovym poctom hodin v mesiaci (vratane sviatkov ? )

A ked jej teraz predbezne pocitam mzdu, tak mi vychadza ze nema dosiahnuty zaklad na odvody, je tam len 5840 SK. Ona vsak pracuje na kratsi pracovny cas - 5 hodin denne. (uvazok 0,6) Mam to dorovnat na 5900 a z toho platit odvody alebo je to pri kratsom uvazku OK ?

Dakujem a odpoved
Magma
10.07.06,06:35
Počíta sa pravdepodobný denný vymeriavací základ, teda pravdepodobný hrubý príjem (mzda, príp. prémie a pod.) deleno počtom kalendárnych dní v mesiaci!! Potom prvé 3 dni 25%, ďalšie 55% z vypočítaného denného VZ.
Pri kratšom pracovnom pomere môže byť VZ 5840 Sk.
Gard
10.07.06,07:23
Este by som sa chcel spytat ci pri kratsom pracovnom pomere (uvazok 0.5 - lekar a ambulancii) moze mat plat nizsi ako minimalna mzda, resp. ci to moze byt polovica minimalnej mzdy.
Podla zaradenia do pracovnej triedy by moho lekar byt v 2 triede, alebo musi byt vo vyssej ?
Magma
10.07.06,08:49
Lekára by som rozhodne nezaraďovala do 2. triedy!
Minimálna mzda stanovená zákonom (6900,- Sk) platí pre 40 hodinový týždenný pracovný čas. Pri inom pracovnom uväzku sa alikvotne prepočíta.
sonka1
10.07.06,11:50
Počíta sa pravdepodobný denný vymeriavací základ, teda pravdepodobný hrubý príjem (mzda, príp. prémie a pod.) deleno počtom kalendárnych dní v mesiaci!! Potom prvé 3 dni 25%, ďalšie 55% z vypočítaného denného VZ.
Pri kratšom pracovnom pomere môže byť VZ 5840 Sk.

Podľa informácii zo sociálnej poisťovne, (našla som to aj v zákone), pravdepodobný VZ sa delí vždy 30.
Jana Motyčková
10.07.06,12:03
Podľa informácii zo sociálnej poisťovne, (našla som to aj v zákone), pravdepodobný VZ sa delí vždy 30.
To je pravda.
V tomto konkrétnom prípade sa nepoužije pravdepodobný VZ, keďže jeden deň pracovala. Jej denný VZ by mal byť príjem dosiahnutý za ten jeden deň deleno 1.