peter had
27.01.17,22:04
Mama mi nechce dovolit chovat hada ako ju mam presvedcit a neboji sa hadov
kopretinka
27.01.17,21:26
ak bývaš u rodičov a nie si zárobkovo činný,tak nijako. Ak si zárobkovo činný,tak sa odsťahuj do vlastného bývania a tam ti zakazovať nemôže.
jslancik
28.01.17,06:00
U koho bývaš, toho pravidlá musíš dodržiavať. Dá sa z toho ľahko vyvlieknut. Len na to asi nemáš ešte vek a príjem.
Skús porozmýšľať, aké argumenty ci slová by na mamu zabrali. Ale asi nemáš dar presviedčania (a hovorenia toho, čo druhí potrebujú počuť).
arizona
28.01.17,06:27
Nepises,kolko mas rokov,ake mas skusenosti s chovom zvierat,aky si zodpovedny a ani dovod,preco ti ho mama nechce dovolit.Takze tazko odpovedat.
Ale nakolko byvas u rodicov,v ich dome,musis respektovat ich rozhodnutie.Asi vedia,aky maju dovod.

Ja mam rada zvierata,aj ich mame doma dost,ale hada by som tiez nedovolila,brrr!
misoft
28.01.17,06:35
Nuž hadík @peter had: asi takto:
A) Ak si stále u rodičov v ich byte = ICH pravidlá!
B) Ak si u rodičov a chovajú ťa = ICH pravidlá!
C) Ak si u rodičov a nie si plnoletý = ICH pravidlá!
Ak neplatí C) - odsťahuj sa a budú TVOJE pravidlá, lenže potom narazíš na INÉ pravidlá - pravidlá chovu divej a exotickej zveri a hady tam patria. Takže potom by bolo
D) Ak si plnoletý a nebývaš s rodičmi = pravidlá chovu divej a exotickej zveri... a k tomu si musíš naštudovať http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-178 a hlavne http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-143
Tak si vyber.
A to nehovoriac o tom, ak vybavenie musíš k tomu chovu mať! Obyčajné akvárko stačiť nebude!
buchač
28.01.17,06:36
Dúfam, že sa jedná o mambu čiernu....;)
Tej sa predsa nemusí báť...pohrýzla by ju len raz...:D
---------------------------------
Ja som onehdá dcére ani psa nedovolil.
Teraz má síce mačku...ale býva vo vlastnom.
misoft
28.01.17,06:42
:D - nie je had, ako had - napr. taká hadica - tú len stočíš a niekde zavesíš ......
sito
28.01.17,06:45
Ak si priezvisko napísal s malým h, tak mama má isto hadov rada. :D
Anika61
28.01.17,16:53
Mama je rozumná žena a mal by si ju poslúchnuť.Aj keď sa hadov nebojí,zrejme vie že hady sú citlivé tvory a vyžadujú zvláštne podmienky pri chove v zajatí a tieto podmienky mu ty zrejme nebudeš schopný vytvoriť.......problémy s chovom majú aj skúsení chovatelia...
Terezia13
28.01.17,17:37
mama vie viac predvídať, čo sa v domácnosti s hadom môže stať, ak ti tá záľuba ostane, môžeš chovať hady vo svojej domácnosti, musíš teda trošku vydržať
Mária27
28.01.17,18:00
Čo si zvierací rasista? :) Mali sme doma dvoch hadov asi 3 - 4 roky, takmer stále boli za sklom. Nemusela som ich chodiť venčiť, ani chlpy nepúšťali ...
misoft
28.01.17,20:59
.....stačilo len zavesiť.....:D.....