diuska1
29.01.17,13:52
Ahojte,nezakladám novú tému, chcela by som sa opýtať, že ako by ste spravili daň z motorových vozidiel za rok 2016, ak SZČO má 2 vozidlá, obe sú nezaradené v obchodnom majetku a neuplatňuje si výdavky na tieto vozidlá, akurát sa mu vypláca náhrada za kilometre. Jeno auto používal prvý polrok a druhé auto druhý polrok. Ako v tomto prípade vnímate vznik a zánik daňovej povinnosti? Podľa zákona mi to nejak nevychádza, že zánik daňovej povinnosti pri tom prvom aute bolo 30.06.2016, kedy ho prestal používať. Či môžem to tak urobiť? Ďakujem vám veľmi pekne
Anik
29.01.17,15:58
To auto, ktoré používal 1/2 polrok za to musí zaplatiť daň za celý rok -výnimka je ak došlo k
-vyradeniu alebo dočasnému vyradeniu vozidla z evidencie,
- končeniu alebo prerušeniu podnikania,
- zániku daňovníka bez likvidácie,
- zmene držiteľa vozidla,
- ukončeniu použitia zamestnaneckého vozidla alebo vozidla, ktoré má v technickom preukaze ako držiteľa vozidla zapísanú inú osobu.
za to druhé auto mesiac v ktorom ho začal používať napr. od 1.7.2016 do konca roka
diuska1
29.01.17,16:18
tak som myslela aj ja, len ma trošku pomýlilo či to platí aj pri takom aute, ktoré nie je zaradené v obchodnom majetku. Ďakujem ti veľmi pekne Anik :)