Daniela12345
29.01.17,19:13
Kedy označujete potvrdenie ako OPRAVNÉ?
V zákone sa píše, ak ...Ak zamestnávateľ alebo zamestnanec zistil, že potvrdenie podľa § 39 ods. 5 zákona obsahuje nesprávne údaje, vystaví opravné potvrdenie do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom zistil, že potvrdenie obsahuje nesprávne údaje alebo do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom zamestnávateľa na túto chybu zamestnanec upozornil. V potvrdení zamestnávateľ vyznačí, že ide o opravné potvrdenie.
Opravné je iba vtedy, ak sa zmenia peňažné údaje?
Počula som od jednej účtovníčky iný názor :
- potvrdenie sa vystavuje pri skončení PP - t.j. v deň skončenia PP je to riadne potvrdenie
- po vyplatení mzdy - ďalšie potvrdenie , ale to má byť vraj opravné... a ďalšie vystavené k RZD tiež opravné.
Ja takto nepostupujem - stále vystavujem bez označenia opravné (iba v prípade, ak som vydala potvrdenie a následne sa opravovala mzda).
Ako postupujete vy?



Nevie nikto poradiť?
Tweety
06.02.17,18:37
Potvrdenie je potrebné dať pri skončení PP po spracovaní poslednej mzdy.
milagros208
07.02.17,06:34
Zamestnávateľ vystavuje "jedno" potvrdenie o príjme za celý kalendárny rok. Ak teda vydal toto potvrdenie po skončení PP a potom napr. zamestnanec ešte nastúpil do toho istého zamestnania, vydá mu "opravné" potvrdenie, kde bude príjem z prvého aj druhého PP spolu. Ak nastúpi takýto zamestnanec niekoľkokrát za rok, bude tých "opravných" potvrdení niekoľko.
Daniela12345
08.02.17,18:05
Mám ešte dotaz:
bývalí zamestnanci telefonicky žiadajú ešte raz zaslať potvrdenie k daňovému priznaniu . Budem postupovať správne, ak ho vystavím "riadne" (t.j. jeden PP za rok) peňažné hodnoty sa nemenili.
Tweety
08.02.17,18:09
Je to riadne .
Daniela12345
08.02.17,18:29
Ďakujem za pomoc.