Igr
10.07.06,09:20
Prosim o radu, ako sa odvolat voci rozhodnutiu Socialnej poistovne o znizeni sumy invalidneho dochodku. Preskumanim invalidity doslo k zmene z povodnej plnej invalidity na terajsiu 45%. Dakujem.
Igor
anmary
10.07.06,10:20
Prosim o radu, ako sa odvolat voci rozhodnutiu Socialnej poistovne o znizeni sumy invalidneho dochodku. Preskumanim invalidity doslo k zmene z povodnej plnej invalidity na terajsiu 45%. Dakujem.
Igor


Budem informovať z vlastnej skúsenosti. Toto isté sa stalo mojej mame. Podala odvolanie na súd, ktorý jej to však všetko zamietol a ešte z nej urobili blbca, že čo vlastne chce, veď v dnešnej dobe vyžiť z 2.740,- Sk je samozrejmosť. Už pri informovaní sa na Sociálnej poisťovni ako podať odvolanie jej síce pracovníčky ochotne poradili, avšak povedali, že nepoznajú nikoho, kto by uspel. VEĽA ŠŤASTIA!
ZuzanaP
10.07.06,11:31
Ja poznám takého, čo uspel. Naša upratovačka bola prehodnotená a uznaná na 50% invalidity. Jej ošetrujúci lekár jej však odporučil sa odvolať, nakoľko jej zdravotný stav nezodpovedá prehodnoteniu. Podala si odvolanie spolu s dokladmi od lekára o zdravotnom stave na soc. poisťovňu do Trenčína (je z PB) a cca pred dvoma týždňami si ju pozvali. Preskúmali správy od lekára a uznali ju spätne od 08.11.2005 za plne invalidnú.

Presnú formu odvolania neviem, ale bude to ako každé iné odvolanie. Možno by som ešte počkala, kým príde do platnosti nový zákon o soc. poistení od 01.08.2006 a potom podala podnet na znovuprehodnotenie. Tak mi bolo poradené na soc. poisťovni u nás. Myslím, že sa o tom hovorilo aj v médiach.

Takže veľa šťastia!!!
Žarnov
10.07.06,14:25
Na konci rozhodnutia je poučenie o opravnom prostriedku, to si treba dôkladne prečítať. Totiž náhodou dnes som dostala rozhodnutie o znížení inv.dôchodku na základe prehodnotenia, kde mi priznali 50 % pokles schopnosti pracovať. Ja sa však mienim odvolať, lebo som nemala určený dátum prehodnocovania podľa starého zákona a napriek tomu ma predvolali na prehodnotenie. Ústavný súd rozhodol 28.6.2006, že takýto postup je protiústavný, lebo je retroaktívny a to: § 263 ods.2, 4 až 7 zákona č. 461/2003 nie je v súlade s ústavou. Parlament teraz musí rozhodnúť, čo s tým, má na to až pol roka,aby to opravil zákonom a potom Soc.poisťovňa bude spätne posudzovať inv.dôchodky priznané pred rokom 2004. Takže cirkus na druhú! A odnesú si to chudáci invalidi!
anmary
12.07.06,06:34
Nechcela som nikomu brať nádej ani nič podobné. Moja skúsenosť je taká ako som napísala. A pridám ešte, že aj my patríme pod pobočku SP Trenčín. Ešte pridám, že v mojom prípade išlo o stanovenie diagnózy a jej kategorizovanie podľa zákona. Konkrétne - viac diagnóz súbežne, stanovených už pri priznaní invalidity. Stav nezmenený, klasifikovanie jednej z diagnóz ako hlavnej a priradenie miery poklesu. Ďalšie z diagnóz boli zaradené do vyššej % miery poklesu. Pri informovaní sa na nový zákon platný od 1.8.2006 a znovuprehodnotenie jej bolo odporučené nechať to tak, nakoľko v tejto oblasti sa zákon zmenil minimálne. Snáď nám svitne nová nádej.
Ostatným VEĽA ŠŤASTIA.