Kysel
30.01.17,12:22
Môže si zamestnanec určiť bez nejakého dôvodu, že nechce, aby mu bol vyplácaný daňový bonus mesačne, ale iba raz ročne v ročnom zúčtovaní ?
(len preto, že sa im viac páči, keď dostanú daňový bonus naraz v sume 500,- € pri dvoch deťoch.) Ja tvrdím, že je to príjem pre dieťa a že mu patrí mesačne a nie len raz za rok a aby si sporili iným spôsobom, nie cez daňový bonus. Len neviem, či to má oporu v nejakom zákone.
Tweety
30.01.17,11:23
ÁNo, môžu si ho takto uplatňovať. Je to vlastne akási úľava na dani, nie príjem dieťaťa. Pozri § 33 Zákona o DzP.

Len upresním, že otázky nedávame ako debatu.
ivka70
30.01.17,11:24
Moze, jednoducho on nepoziada a nepodpise uplatnovanie pocas roka, az v RZD.
Nie je to prijem dietata, je to prijem pracujuceho rodica (ak ziadny z rodicov nepracuje, na DB nie je narok).
Katy a R
30.01.17,11:26
Je to vec daňovníka, či si o to požiada, alebo nie!
mimotemyAle sa riadne čudujem, že to niekto takto vidí - prečo by som mala nechať moje peniažky sušiť na účte DU? ... nakoniec sa môže stať aj to, že dostane menej (alebo aj nič)!
veronikasad
30.01.17,11:28
Môže sa tak rozhodnúť, ale rovnako sa mu môže stať že napr.z titulu dlhodobej PN nedosiahne ročný príjem vo výške 6-nasobku min.mzdy a nevznikne mu nárok na doplatenie za mesiace, kedy podmienku príjmu splnil
Kysel
30.01.17,11:34
no veď práve, ono sa to vo firme rozšírilo, lebo jeden otecko si neuplatňoval v priebehu roka a tak dostal v ročnom zúčtovaní 1000,- € ( na 4 deti) a teraz sa to každému zapáčilo a chcú to takto, lenže ak si to zadajú 30 rodičia, tak v ročnom zúčtovaní budem mať vysoké preplatky a mám obavy, že daňový úrad sa príde pozrieť, že čo sa to tu deje ???
Tweety
30.01.17,11:35
takýto postup je legitímny
Katy a R
30.01.17,11:37
prečo by si mal mať z toho obavy ?
Len aby potom zamestnanci neboli prekvapkaní, keď sa náhodou dačo stane (napr choroba ) - a nebude žiadny DB za celý rok! Ale kto chce kam .... ;)