maculienka20
30.01.17,12:35
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, či musím podať DP za rok 2016 v prípade, ak ide o súkromný automobil spoločníka firmy, ktorý je evidovaný v rakúsku na rakúskej SPZ...myslím si, že sa v tomto prípade DP nepodáva - ale ešte v súvislosti s tým by ma zaujímalo, či sú výdavky, ktoré v súvislosti s používaním vozidla v roku 2016 vznikli, sú daňové (ide len o cestovné náhrady vyplatené do rámca zákona, teda nič naviac mu nevyplácame)...viete poradiť?
Reina
30.01.17,12:39
DPMV - nepodáva sa. nie je splnená podmienka predmetu dane - že je auto evidované v SR
Daňové výdavky - ak ide o cestovné náhrady rámci stravného - tak sú daňové. Neviem, ešte aké náhrady ste uplatňovali? Ešte PHL by som dala, ale určite nie náhradu za km.
maculienka20
30.01.17,13:24
iba náhrady za PHM a zároveň tam sú náhrady za km. Prečo by si tam nedala náhradu za km, veď na to má tiež nárok, nie? prepáč, že sa pýtam túto problematiku som doteraz neriešila
Reina
30.01.17,19:26
Teraz to čítam ešte raz, tak by som uznala aj km za použitie súkromného auta. Možno sa pridajú s názormi aj iný poraďáci :-)