shaza
10.07.06,09:59
Dobrý deň, chcem sa opýtať na súvahu v programe Packet. Vôbec nerozumiem súvahovým riadkom č. 888 a č. 999. Sú to riadky nazvané "Kontrolné číslo súčet". Majú sa tieto kontrolné čísla rovnať v aktívach s pasívami? Lebo mne sa nerovnajú. Predtým som robila príspevkové účtovníctvo a tam bola súvaha iná. Prosím, poraďte mi. Už som prehľadala celú hlavnú knihu, tá mi sedí so súvahou. Ak aktíva s pasívami sedia, len tieto súčtové riadky na hnevajú. Ďakujem.
scorp
18.07.06,12:07
Ak si v ciselnikoch, uctovne vykazy, suvaha - typ Z, vyberiete suctove riadky, zistite, ze: r.888 je suctom riadkov 1 az 64, r.999 je suctom riadkov 65 az 118. Nic viac a nic menej. Takto by ste aj scitavali aj pri rucnom vypisovani vykazu. Definicie vykazu len kopiruju metodiku danu inou instituciou, v tomto pripade DRSR.
Lentilka
13.09.06,05:03
Dobrý deň, som nováčik v softipe. Prosím Vás, ako zaevidovať úhrady vyšlých faktúr. čo znamenajú skratky PP, IP, HT, W. Keď príjmem platbu na PPD akú skratku dať do úhrady, nedá sa vystaviť PPD priamo z PC aby si vytiahol údaje z konkrétnej uhradzovanej faktúry? Ďakujem
martina12
21.09.06,08:00
zrejme vystavuješ vyšlé faktúry v module Financovanie. PP - prevodný príkaz, IP- inkasný príkaz, HT - hotovosť, VV-vzájomné vyrovnanie. Pokiaľ nemáš zakúpený modul Podniková pokladňa, tak pokladničné doklady musíš vypisovať ručne.