ali8
30.01.17,20:53
prosim surne o radu kde najdem na stranke financnej spravy tlacivo oznamenie o zaniku danovej povinnosti k dani z motorovych vozidiel? neviem to nikde najst.dakujem.
Anik
30.01.17,20:05
môže byť toto
ali8
30.01.17,20:14
nejde mi do toho pisat, myslela som to tlacivo ci sa nachadza aj na stranke financnej spravy neviem ho tam najst, ak nie kde sa to tam nahlasiju, mozem pouzit tam tlacivo VSEOBECNE PODANIE - SPRAVA DANI a tam napisat ten obsah ze nahlasujem zanik danovej povinnosti?
kukučka
30.01.17,21:00
Aj ja som prácne hľadala, je zašité pod elektronickými službami...daňové tlačivá...

Vzory tlačív vydaných FR SR, MF SR a orgánmi EÚ

a potom vedľa iné vzory tlačív, hurá!

Skutočne neviem, prečo nemôžu aktuálne tlačivá vyzdvihnúť na FS do popredia. Ale hej, viem, každý potrebuje niečo iné.

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/zoznam_vzorov_vydanych_fr_sr#IneVzoryTlaciv
ali8
30.01.17,21:06
dakujem pekne, pre buducnost to uz pouzijem, poslala som to uz cez to tlacivo Vseobecne podanie - sprava dani, kde som oznacila ze je to oznamenie a do textu som prekopirovala prakticky cely text presne ztoho tlaciva co ste mi aj vy podali, snad je to spravne aj takto.
kukučka
30.01.17,21:13
Hlavne si vytlač potvrdenie o odoslaní, kdyby něco...
ali8
30.01.17,21:20
ok to stale tlacim.
cinky16
31.01.17,05:10
Treba posielat aj toto tlacivo k zaniku DP? Nestaci uviest zanik len v DP motorovych vozidiel?
vid: Zánik daňovej povinnosti uvedie daňovník v daňovom priznaní; uvedené sa nevzťahuje na daňovníka, zamestnávateľa.
cinky16
31.01.17,06:32
cinky16
31.01.17,06:33
z toho mi vyplyva, ze uz viadne dalsie tlacivo - oznamenie sa neposiela
cinky16
31.01.17,06:40
nic sa neposiela, preco zavadzate, ziadne oznamenie
MartaRB
31.01.17,07:51
Podľa finančnej správy sa oznámenie o zániku uvádza v daňovom priznaní po skončení roka, viď priložený citát zo stránky fin. správy + pripájam odkaz :

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-motorovych-vozidiel#vznik_DP

Oznamovacia povinnosť (§ 8)

Ak v priebehu zdaňovacieho obdobia vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, daňovníkovi oznamovacia povinnosť nevzniká. Vznik aj zánik daňovej povinnosti daňovník uvedie pri podávaní daňového priznania po ukončení zdaňovacieho obdobia.
Tweety
31.01.17,07:54
MartaRB Žiadne oznámenie sa zániku sa neposiela. S týmto nesúhlasím.
MartaRB
31.01.17,08:03
Zle som sa vyjadrila. Už je to opravené.
Tweety
31.01.17,08:05
Ešte aj tak to nie je celkom správne. Pretože sú okolností, kedy sa zánik DP oznamuje ale nie cez DP.
Povinnosť oznámiť zánik daňovej povinnosti

Podnikateľ je povinný oznámiť zánik daňovej povinnosti k 31. decembru predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia vtedy, ak počas celého zdaňovacieho obdobia vozidlo nebolo predmetom dane, t.j. nedošlo k naplneniu predmetu dane (vozidlo nebolo použité na podnikateľskú činnosť počas celého zdaňovacieho obdobia ani jeden deň), o vozidle nebolo účtované, vozidlo nebolo evidované v daňovej evidencii alebo neboli uplatňované výdavky spojené s požívaním vozidla. Daňovník oznamuje túto skutočnosť správcovi dane po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote na podanie daňového priznania.
MartaRB
31.01.17,11:41
Počkať, takže ak mám taký istý prípad vo firme, ale ide o auto súkromné používané na pracovné účely ale v roku 2016 už nevyužívané, tak do DP ho nedám a napíšem na FS podanie s oznámením o zániku DP? Lebo neviem presne ako na to a program mi ho berie klasicky ako celý rok.
kukučka
31.01.17,13:32
Otázka bola o oznámení, založ si novú tému.
kukučka
31.01.17,13:35
Prosíím? To komu píšeš?