ekonom1
10.07.06,11:02
Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom DoBPŠ. Hľadala som to tu na porade, ale to čo som ja chcela som nenašla.

Mám nasledovný problém:
na sezónu ideme prijať dvoch tzv.študentov.
Jeden chodí do 9-tej a od 1.9.2006 je prijatý na strednú školu.
Potvrdenie má len zo základnej školy.

Druhý skončil teraz v júny strednú školu a chce ešte chce prázdninovať. Škola mu vystavila potvrdenie ale iba do 30.06.2006.

Majú títo dvaja štatút študenta?:confused:
dana9
10.07.06,09:20
Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom DoBPŠ. Hľadala som to tu na porade, ale to čo som ja chcela som nenašla.

Mám nasledovný problém:
na sezónu ideme prijať dvoch tzv.študentov.
Jeden chodí do 9-tej a od 1.9.2006 je prijatý na strednú školu.
Potvrdenie má len zo základnej školy.

Druhý skončil teraz v júny strednú školu a chce ešte chce prázdninovať. Škola mu vystavila potvrdenie ale iba do 30.06.2006.

Majú títo dvaja štatút študenta?:confused:

Ten prvý študent je študentom celkom určite, myslím, že sa o tom na porade aj písalo.

Ten druhý študentom celkom určite nie je, pokiaľ v nasledujúcom roku nebude prijatý na niektorú SŠ - neplatí:o .

Podmienkou uzavretia DoBPŠ je aj písomné potvrdenie o štatúte študenta.

dana:)
Pepa
10.07.06,09:51
Študent č. 2 - má štatút študenta do 31.8. pokiaľ sa nezamestná alebo nezaeviduje na úrade práce.
dana9
10.07.06,09:53
Študent č. 2 - má štatút študenta do 31.8. pokiaľ sa nezamestná alebo nezaeviduje na úrade práce.

:eek:
tak sorry,:o môžem vedieť zdroj :confused:

dana
Pepa
10.07.06,09:58
:eek:
tak sorry,:o môžem vedieť zdroj :confused:

dana
Danka - je to zákon o stredných školách, niekde to tu bolo "prilepené" - stredoškolákovi /po maturite/ trvá štatút študenta až do 31.8. - za predpokladu, že sa nezamestná alebo nezaeviduje na UP.

Doplňam:
par. 25 zákona 29/1984, par. 38 zákona 29/1984
dana9
10.07.06,10:24
Danka - je to zákon o stredných školách, niekde to tu bolo "prilepené" - stredoškolák prestáva byť žiakom /po maturite/ 30.6. ale štatút študenta má až do 31.8. - za predpokladu, že sa nezamestná alebo nezaeviduje na UP. Ak nájdem prilepím.

Ďakujem, ďakujem, už budem múdrejšia :)


dana
ekonom1
10.07.06,10:43
Ďakujem moc, ste zlatý.
Zita4
10.07.06,11:38
Moja dcéra vlani takto pracovala po skončení strednej školy na DoBPŠ a zo školy dostala potvrdenie, že je študentom do 31.8.2005. Tak mala dať škola potvrdenie.
Pepa
10.07.06,13:16
Moja dcéra vlani takto pracovala po skončení strednej školy na DoBPŠ a zo školy dostala potvrdenie, že je študentom do 31.8.2005. Tak mala dať škola potvrdenie.
Školy dávajú potvrdenie od: september - jún.
Potvrdenie o tom, že je študentom do 31.8. by som "neriskla" a školy ho vo väčšine prípadov /a oprávnene/ ani nevydajú.
Zoltán Kovács
10.07.06,13:46
Moja dcéra vlani takto pracovala po skončení strednej školy na DoBPŠ a zo školy dostala potvrdenie, že je študentom do 31.8.2005. Tak mala dať škola potvrdenie.

Keď škola vydala takéto potvrdenie po zmaturovaní, tak postupovala proti zákonne. Keď študent je v maturitnom ročníku a zmaturoval, potom pre neho školský rok konči 30.06. Pre nižšie ročníky (1-3) školský rok trvá od 01.09 do 31.08. nasledujúceho roka.
Melnick
10.07.06,14:44
Danka - je to zákon o stredných školách, niekde to tu bolo "prilepené" - stredoškolákovi /po maturite/ trvá štatút študenta až do 31.8. - za predpokladu, že sa nezamestná alebo nezaeviduje na UP.

Doplňam:
par. 25 zákona 29/1984, par. 38 zákona 29/1984
Erika,ktorá opoveď platí ?Príspevok č.5 alebo č.9?;)
Pepa
10.07.06,15:05
Erika,ktorá opoveď platí ?Príspevok č.5 alebo č.9?;)
Majka
Príspevok 5 - štatút študenta má študent po skončení strednej školy aj počas prázdnin t.j. do 31.8. za predpokladu, že sa nezamestná v pracovnom pomere, alebo nezaeviduje na UP - je teda študentom, rodičia majú nárok na DB a PnD, môže mať uzavretú DoBPŠ.
Príspevok 9 - sa týkal vydania potvrdenia školou. Školy vydávajú potvrdenie: bol v v šk. roku študentom od ....9. do .... 6. - nemôžu vydať maturantovi potvrdenie o tom, že je študentom do 31.8.
On má štatút študenta, ale potvrdenie pre maturanta sa vystavuje "spravidla" do 30.6.
Neviem, niečo som nejasne napísala?
Melnick
10.07.06,17:57
Majka
Príspevok 5 - štatút študenta má študent po skončení strednej školy aj počas prázdnin t.j. do 31.8. za predpokladu, že sa nezamestná v pracovnom pomere, alebo nezaeviduje na UP - je teda študentom, rodičia majú nárok na DB a PnD, môže mať uzavretú DoBPŠ.
Príspevok 9 - sa týkal vydania potvrdenia školou. Školy vydávajú potvrdenie: bol v v šk. roku študentom od ....9. do .... 6. - nemôžu vydať maturantovi potvrdenie o tom, že je študentom do 31.8.
On má štatút študenta, ale potvrdenie pre maturanta sa vystavuje "spravidla" do 30.6.
Neviem, niečo som nejasne napísala?
Ani nie Erika ,len treba lepšie čítať.;) ;) ;) To akože ja.
AnitaMartinska
11.07.06,06:53
Je povinnostou mzdovej uctovnicky dat podpisat Vyhlasenie ....,ak o to poziada student VS pracujuci vo firme na DBPS?
Uctovnicka ho odbila s tym,ze u nich to nedavaju dohodarom podpisovat a ved sa mu to vrati v RZD. Je to len jej svojvola a neochota? Preco by mal student cakat na svoje peniaze skoro rok?
Myslim si a som o tom presvedcena, / skoro na 100 %/,ze mu mala dat podpisat.
Dakujem.
Tweety
11.07.06,06:57
Je povinnostou mzdovej uctovnicky dat podpisat Vyhlasenie ....,ak o to poziada student VS pracujuci vo firme na DBPS?
Uctovnicka ho odbila s tym,ze u nich to nedavaju dohodarom podpisovat a ved sa mu to vrati v RZD. Je to len jej svojvola a neochota? Preco by mal student cakat na svoje peniaze skoro rok?
Myslim si a som o tom presvedcena, / skoro na 100 %/,ze mu mala dat podpisat.
Dakujem. Brigádnik by mal o to požiadať a uplatniť si svoj nárok,a mzdárka mu musí vyhovieť.:cool:
katkaj
11.07.06,07:01
Je povinnostou mzdovej uctovnicky dat podpisat Vyhlasenie ....,ak o to poziada student VS pracujuci vo firme na DBPS?
Uctovnicka ho odbila s tym,ze u nich to nedavaju dohodarom podpisovat a ved sa mu to vrati v RZD. Je to len jej svojvola a neochota? Preco by mal student cakat na svoje peniaze skoro rok?
Myslim si a som o tom presvedcena, / skoro na 100 %/,ze mu mala dat podpisat.
Dakujem.

To že to v ich firme nerobia, nie je dôvod aby si nemohol uplatniť to, načo má nárok. Nech si to vyhlásenie podpíše a odnesie to tej mzdárke;)
Paula
11.07.06,07:04
To že to v ich firme nerobia, nie je dôvod aby si nemohol uplatniť to, načo má nárok. Nech si to vyhlásenie podpíše a odnesie to tej mzdárke;)

Súhlas, a ak sa bude mzdárka priečiť, išla by som za jej nadriadeným, resp. iným kopmetentným človekom.
AnitaMartinska
11.07.06,07:13
Dakujem za potvrdenie mojej "skoro" 100 % istoty.
Pekny letny den.