falokrat
31.01.17,07:34
Ako mam postupovat,ak moj zamestnavatel rusi moje pracovne miesto a navrhol mi pracovat v inej pracovnej pozicii?Zmluvu mam na dobu neurcitu.Ak budem suhlasit s preradenim,dostanem nadalej zmluvu na dobu neurcitu?Aky je to paragraf?Alebo mi aj tak patri odstupne?
misoft
31.01.17,06:51
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311#f2651618
§55 ods.3
Zmluva sa nezmení, len sa vykoná doplnok k PZ s uvedením dôvodu preradenia na inú prácu - ostatné nároky zamestnanca zostávajú nedotknuté.
falokrat
31.01.17,06:57
ďakujem pekne
ivka70
31.01.17,07:24
Ak prijmes zmenu pracovnej pozicie, tvoj PP pokracuje, meni sa len pracovne zaradenie v zmluve a na odstupne narok nemas.
falokrat
31.01.17,07:36
Ďakujem
robovi
03.02.17,15:00
Bezna korporatna prax na Slovensku: ti ponuknu robotu, ktoru aj tak nezoberies. Ak ju zoberies, po troch mesiacoch ti primerane upravia plat. Smerom dole sampozrejme. Ak nezoberies, mozu ta prepustit bez odstupneho. Ale aby si sa nestorcoval a neobisiel uplne nakratko, tak ti daju rozviazanie dohodou s polovicou, alebo tretinou odstupneho dojednaneho v Kolekt. Zml. Aj vlk sa nazere, aj ovca ostane cela. Vsetci su ciastocne spokojni. Nehrozi iadne sudne popotahovanie, alebo vlacenie v mediach, pretoze mas zviazane ruky. Ty mas nejake love na najkritickejsie obdobie. Super, no nie.