ucto66
31.01.17,08:29
Dobrý deň poraďáci, potrebovala by som poradiť, hoci viem, že tu o tom už bolo veľa písané, ale potrebovala by som vedieť kam by som mohla napísať otázku o stupňoch náročnosti práce, aby som to vedela argumentovať pred zamestnávateľom. Ďakujem
ivka70
31.01.17,07:40
Miestne prislusny Inspektorat prace

http://www.epi.sk/priklad-z-praxe/Zaradenie-zamestnancov-podla-stupna-narocnosti-prace.htm
Povinnosť zamestnávateľa je ohodnotiť každé pracovné miesto zamestnanca, zamestnávateľ je povinný priradiť každému pracovnému miestu príslušný stupeň v súlade s charakteristikami stupňov náročnosti pracovných miest uvedenými v prílohe č. 1 k Zákonníku práce (§ 120 ods. 3 Zákonníka práce).

Priradenie stupňa náročnosti práce každému pracovnému miestu neznamená úpravu pracovnej zmluvy, uvedený stupeň nemusí zamestnávateľ uvádzať v pracovnej zmluve. V pracovnej zmluve môže zamestnávateľ dohodnúť so zamestnancom príslušnú tarifnú triedu podľa vlastného tarifného systému. Zamestnávateľ musí však mať prehľad o stupňoch priradených príslušným pracovným miestam, aby toto zaradenie mohlo byť inšpektormi práce posúdené a preverené.
....
ucto66
01.02.17,06:11
Ďakujem a mohla by som ešte poprosiť o radu,či som urobila dobre,keď som účtovníčku (vedenie komplet PU,miezd)v malej firme zaradila do 4?mohla by byť aj 3 alebo radšej tá 4? Ide o to,že neviem či musí mať min. mzdu podľa týchto stupňov.ďakujem za všetky odpovede.