Zu_Zie
31.01.17,14:37
Ahojte, prosim o radu.
Hned tyzden po svadbe ideme na svadobnu cestu, ale medzi tym si idem zmenit pas a OP. Kedze ale mame uz v cestovke zazmluvnene moje stare udaje (hlavne meno), je to podla cestovky problem. Nevedia prebookovat letenky a ani zajazd. Odporucaju mi vziat si stary pas, lenze to je z pohladu policie nemozne, kedze v nom budu stare udaje, ktore su uz v case cesty neplatne.
Prosim poradte, ako by ste postupovali ?

Vdaka
afrikánka
31.01.17,13:51
Nejako si si to skomplikovala, hlavne tým, že si sa informovala na polícii.
Osobne ja, by som si dala spraviť nový OP a s výmenou pasu, by som počkala. Na svadobnú cestu by som cestovala na "starý pas".
Alebo si ponechaj ešte i starý OP. maximálne môžeš dostať iba pokutu....vždy menší výdaj ako storno svadobnej cesty.
Zu_Zie
31.01.17,13:59
Nepytala som sa na policii, ale mam znamu, co tam pracuje, nebola som tam oficialne na zistovanie. Pokuta moze byt tak vysoka, ako poplatok za urychlene vybavenie pasu takze to mam za jedno. Ja ale budem cestovat na OP, nie na pas. Teda oboje budem mat nove do dvoch dni od svadby
Oliwa
31.01.17,13:59
Išla by som na svadobnú cestu a po návrate by som si vybavila nové doklady. Nevieme, na koľko dní idete, ak to nie je cesta okolo sveta... :rolleyes::---Lehota na OP je tuším 15 alebo 30 dní, nechce sa mi to hľadať... Veď ideš na svadobnú cestu a nie vybavovať si vdovský dôchodok... ;):):D

Aké staré neplatné údaje, ak nevyprší dátum platnosti dokladov? Odkiaľ bude letiskový pracovník alebo recepčný v hoteli vedieť, že si sa vydala a zmenila si meno, ak mu to sama nepovieš /snubný prsteň, obrúčka a zaľúbené pohľady ako dôkaz sa nerátajú... :D/? Po svadbe môžeš byť teoreticky napríklad na služobnej ceste, chorá či nebodaj hospitalizovaná - takže nemusíš mať čas vybaviť si doklady...
afrikánka
31.01.17,14:02
V cestovke máš nahlásené údaje z OP?
Raz píšeš, že pocestuješ na pas, potom na OP.....
Zu_Zie
31.01.17,14:05
Okej vdaka :) skusim to teda tak. Vybavim teda pre tym len OP, aby som stihla aspon tych 14 dni a cestovat budem na pas. :)
Zu_Zie
31.01.17,14:19
Nepisala som ze pojdem na Pas, vyssie len pisem, ze som chcela ist na OP. ale nevadi... V cestovke mam udaje z OP resp meno a adresu, nie je tam cislo OP
afrikánka
31.01.17,14:28
Tak si zober starý pas, alebo?
misoft
31.01.17,15:00
Zu_Zie: "pokuta môže byť vysoká" - nebude.... ak pri výmene dokladov sa budú pýtať, prečo tak neskoro, tak im to vyklopíš. A policajti pochopia, že by boli v zahraničí problémy, keby si šla s novými dokladmi a všetko by bolo rezervované na staré doklady.
Oliwa
31.01.17,15:08
len aby - pochopili... :D podľa toho, čo píše v zadaní...
Oliwa
31.01.17,15:11
ako napr. kto je ten pán, s ktorým má rezervovanú izbu...? :D
afrikánka
31.01.17,15:13
Veď to...aby pochopili.
Predsa mnoho mladomanželov cestuje do pár hodín od uzavretia manželstva na svadobné cesty do EU, alebo aj v rámci zemegule. Tí to potom ako robia? Na aké doklady cestujú?
Zbalím kufre a cestujem. Načo to komplikovať, že moja známa povedala....
buchač
31.01.17,17:56
Prehoď akcie...

Choďte na svadobku a potom urobte svadbu. ;) :D
Doklady potom nebude problém vymeniť.
lujza.j
31.01.17,18:25
Naco...ved nech si necha svoje preizvisko a doklady ziadne nebudu problem...:)