Kabaka123
31.01.17,15:32
Objednali sme si z eshopu Officeland.sk trojbalenie náplne do pera.
Do košíka sme vložili 2 ks. Prišli nám namiesto dvoch balení so 6 tuhami. iba 2 tuhy- 2 ks.

Poslali sme emial Officelandu

Objednal som si u Vás náplne do pera
https://officeland.sk/napln-pilot-2059-frixion-0-5mm-49473 kde na obrázku máte trojbalenie tejto náplne.
Objednal som si teda dva kusy, a prišli mi len dve náplne. Uvádzate síce, že cena je za kus, ale na obrázku je odfotené balenie, nie jedna náplň, čo je zavádzajúce, pretože z uvedeného vyplýva vzhľadom na foto, že jeden kus je balenie, nie len jedna náplň. Prikladám aj screen obrazovky Vašej ponuky.

A toto je ich odpoveď

Obrázky sú ilustračné a slúžia na lepšie orientovanie sa v tovare a jednoduchšiu predstavu o aký tovar ide. Ako sám uvádzate máme tam pri vložení do košíka jasne napísané, že je to cena za jeden kus tuhy, je to uvedené aj v detailoch produktu aj v krátkom popise produktu. Verím, že tri krát zdôraznený tento fakt pri jednom produkte je dostatočné upozornenie aby ste neočakávali za takú cenu celé balenie. Posielam Vám aj print screen našej ponuky. Rovnako posielam link kde si môžete objednať celé balenie tu https://officeland.sk/napln-pre-roller-frixion-0-5mm-3ks-9?custom=233|872

Tretí screen nám poslali z officelandu, kde podľa nich je zákazník 3x upozornený nato, že sa jedná o cenu za 1 ks.Mne z uvedeného obrázka vyplýva,že uvedená cena za 1 ks je chápaná ako 1 bal. Ak sa jedná len o 1 tuhu -1 ks. Ilustračný obázok má obsahovať 1 tuhu-1 ks. Podľa mňa je to zavádzajúca infomácia.

Moja otázka
Je ilustračný obrázok zavádajúci?

Keby ste si tento produkt chceli kúpiť, chápali by ste ho ako trojbalenie?

DOPLNENIE

Ok beriem do úvahy, že som si zle vysvetlila informácie.
misoft
31.01.17,14:54
Nuž - žiaľ - s tým nič neurobíš! Muselo by to byť jasne napísané 1ks balenia - a balenie by muselo mať poznačené --obsahuje 3ks náplní.
E-shopy, letáky, ponuky - všetci používajú "ilustračné foto" - dokonca i obchodné reťazce, kamenné obchody - všade je "ilustračné foto", ktoré môže, ale nemusí zodpovedať skutočnosti.
Obrázok nie je zavádzajúci - preto sa píše "ilustračný", aby zákazník mal predstavu, ako to môže vyzerať.
Ak sa jedná o sady - musia v popise uvádzať, že je to sada a cenu za sadu!

Veď i v popise http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=151341&d=1485876952 je uvedené "predaj na ks" (kusy), "cena za kus" (nie balenie, nie sada). Takže ja by som pochopil - za jednu náplň....
buchač
31.01.17,15:14
Je ilustračný obrázok zavádajúci?

Keby ste si tento produkt chceli kúpiť, chápali by ste ho ako trojbalenie?
- Nie, nie je zavádzajúci.
Na screene je viditeľný súvisiaci tovar - pero v cene 2,60€. Takže už toto by malo trknúť, že cena 1,21€ za tri náplne proste neprichádza v úvahu.
-----------------------
- Keby som si tento tovar chcel kúpiť, tak zbehnem do najbližšieho papiernictva a kúpim tam.
Veď poštovné je vyššie ako dve náplne....
Kabaka123
31.01.17,15:18
OK nabudúce musím lepšie preštudovať
misoft
31.01.17,15:22
Inak.... toto je aj cieľom obchodov - aspoň takto klamať... nalákať, ošudiť... a zákazník je potom Pinoccio....
kopretinka
31.01.17,18:58
pri tovare musí byť jeho reálna foto,nesmie tam byť ILUSTRAČNÝ OBRÁZOK.
Je to zavádzanie a klamanie spotrebiteľa.
Obch.inšpekcia za to dáva pokuty.
kopretinka
31.01.17,19:30
odkaz pre mínuskovača: naštuduj si zákony a potom mínuskuj,blbec.
afrikánka
31.01.17,19:44
Ja ctím zákony.....to bude nejaký recidivista
kopretinka
31.01.17,21:05
to bude niekto,kto nerozozná komentár od odpovede
Kabaka123
01.02.17,04:58
ďakujem za súhlas, podľa mňa je to zavádzajúce, ale nabudúce budem opatrnejšia, je to poučenie...