ForexTrader
01.02.17,10:25
Zdravím, aj touto cestou hľadám rozumného investora alebo obchodníka, ktorý by mal záujem o moje služby. Obchodujem na kapitálovom trhu FOREX. Zapálil som sa pre túto oblasť pred cca 8 rokmi. Za toto obdobie som si prešiel rôznymi obdobiami cez nastavovanie indikátorov, paternov, AOS, frustrácií i úspechov. Strávil som pri monitoroch a vyhláseniach reportov tisícky hodín a samozrejme, že som tomuto trhu odovzdal (aj keď skromné) tzv "školné". Časom ale trader príde na to, že sila spočíva v jednoduchosti a hlavne dostatočných prostriedkoch na účte. Preto hľadám človeka, ktrorý už buď účet má s dostatočným voľným kapitálom , alebo by bol ochotný si ho znova založiť. Poprípade niekoho, kto prišiel na tomto trhu o peniaze a chcel by sa pokúsiť dostať ich späť. žiadne peniaze mi neposielate na môj obchodný účet, zobchodujem váš účet z čoho mi pošlete províziu. Na spoluprácu hľadám jedného max. dvoch investorov (rozhodnem sa podľa veľkosti účtu a vzájomnej spolupráce). Moje výsledky sa pohybujú medzi 5 až 15% mesačného zhodnotenia (záleží na volatilite trhu).

Pre tých čo ma tu budú nabádať aby som si zobral úver z banky za 7% p.a. vopred odpovedám, že investovať človek musí voľné finančné prostriedky, a pôžička z banky nie sú voľné finančné prostriedky. Mesačné splátky sú psychický tlak, ktorý vás skôr či neskôr položí. ˇ

ďakujem, že sa tu nerozbehne debata o tom ako je na FOREXe nemožné zarobiť.
jslancik
01.02.17,10:10
ako mierne zasvätený... múdro píšeš o "voľných finančných prostriedkoch". Ale tvoja psychika je zaujímavá, keď cudzie peniaze/účet považuješ za "voľné prostriedky". Myslíš, že ti niekto nafunduje účet a zverí ti ho na zhodnotenie a bude mu jedno, čo s tými peniazmi bude? lebo ak budeš cítiť nejaký záväzok voči investorovi, tvoja psychika to nezvládne. Nemyslím, že nenájdeš takého investora, čo by sa dokázal prakticky vzdať určitej sumy peňazí. Bez toho, aby od teba niečo požadoval či očakával.

A čo sa týka toho nemožného - reálne zhodnotenie na forexe je 1% denne. čiže min. 1000% ročne. 1% denne sa dá zobchodovať s 30% účtu a SL vo výške 3% účtu.
ForexTrader
01.02.17,10:57
Ako mierne zasvätený musíš vedieť, že polemizovať o tom čo je možné a nemožné na Forexe patrí do diskusie nováčkov. Zhodnocovanie účtu v pomere k riziku je vysoko individuálna záležitosť, takže tvoje percentuálne vyjadrenia sú absolútne irelevantné, nakoľko v tom hrá úlohu stratégia a volatilita.
Nikde nepíšem že dotyčnému má byť jedno čo sa s jeho peniazmi deje. Na svojej platforme si bude môcť sledovať jednotlivé obchody a to ako sa vyvíjajú.
Čo sa týka tých voľných prostriedkov, tak je dôležité aby to boli jeho voľné prostriedky o moju psychiku sa už dokážem postarať sám.
jslancik
01.02.17,11:04
zdá sa mi, že o svojej psychike nič nevieš. je rozdiel zodpovedať sa sám sebe (keď máš úver z banky), alebo sa zodpovedať reálnemu človeku, ktorý ťa bude kontrolovať a jeho trpezlivosť nebude bezhraničná.
ale sorry, že ti do toho kecám...
Braňo
01.02.17,11:10
ešte popíš, čo ponúkaš investorovi, keď bude volatilia -50 %.
ForexTrader
01.02.17,11:24
ako už píšem vyššie o svoju psychiku sa postarám sám a moja stratégia, a nakoľko neskalpujem a neobchodujem nízke TF, tak na účte sa nebudú diať žiadne dramatické pohyby z ktorých by si mal investor okusovať nechty. V kľude mi do toho kecaj, možno ma presvedčíš a od svojho zámeru upustím.
ForexTrader
01.02.17,11:31
Volatilita čoho má byť -50% ? Myslíš prepad účtu o 50%?? No to by muselo pretiecť strašne veľa vody aby sme sa k takému prepadu dopracovali a zasahovalo by sa omnoho skôr.
jslancik
01.02.17,11:38
si veľmi hustý, čo sa týka tvojej psychiky. a tá je na tom najdôležitejšia. obchodovať s cudzími peniazmi je ďaleko ťažšie ako s vlastnými (požičanými). Pri vlastných voľných prostriedkoch máš voľnú ruku a psychiku môžeš mať v klídku. Pri požičaných peniazoch si v strese ty sám (banka ťa nenaháňa ani nič podobné, pokiaľ jej platíš splátky). Pri cudzích peniazoch si v strese ty aj investor. A to nemôže dopadnúť dobre. Nechápem, že to nechápeš. veď poznáš dôležitosť psychiky.
Braňo
01.02.17,11:48
20% sú aj denné zmeny
ForexTrader
01.02.17,11:52
Primeraná kontrola zo strany investora je logická a môže byť z tohto pohľadu len užitočná. Investor sa o moju hlavu starať nemusí, dôležité sú výsledky.
ForexTrader
01.02.17,11:55
Prepáč Braňo ,ale stále nerozumiem o čom sa bavíme. O pohybe ceny, alebo o pohybe na účte? Ak o účte, tak 20% denný pohyb tam v žiadnom prípade nenastane.
jslancik
01.02.17,12:01
chlapče, to nedáš. tvoja psychika to nezvládne. Aj ak by ti investor povedal, že "Tu máš tento účet, je mi jedno, čo sa s ním stane. Vidíme sa o rok.", tak by si musel mať excelentne vycibrenú psychiku, aby si to ustál.
ForexTrader
01.02.17,12:10
Taký investor čo by mi to povedal neexistuje, takže sme znova len na úrovni hypotézy. Ako už píšem po niekoľký krát, moja hlava je môj problém a nie investora. Trh má dvoch nepriateľov prvý je strach a druhý chamtivosť, s obomi som sa už skamarátil a chodíme spolu na pivko. Vlastne ja len na kofču,.
jslancik
01.02.17,12:25
takže to s "psychickým tlakom, ktorý človeka skôr či neskôr položí", si nemyslel ani zďaleka vážne. Psychický tlak obchodovať cudzí účet je ďaleko väčší, ako obchodovať požičané peniaze. Ale ako myslíš. Veľa šťastia.
duves
01.02.17,12:32
Na jednej strane presviedčaš o bezpečnosti obchodovania s derivatmi a súčasne NEPRIAMO poukazuješ, že sa tam da aj prehrať vid veta "Poprípade niekoho, kto prišiel na tomto trhu o peniaze a chcel by sa pokúsiť dostať ich späť." Ty si srandista.
ForexTrader
01.02.17,13:59
Veľmi sa mýliš, všetko čo sa traidingu týka beriem veľmi vážne a rozhodne medzi to patrí aj moje psychické rozpoloženie. Všetok ten stres si spôsobujete sami a to neprimerane vysokou pozíciou oproti účtu. Neprimerane vysokými očakávaniami a v neposlednom rade tým, že mnoho obchodníkov vstupuje do obchodu a nemá pri tom jasno kde a čo bude ďalej s pozíciou robiť. Väčšina nevie odkiaľ kam sa chce s cenou dostať a robíte si z toho klikací výherný automat. Nebol som iný, tiež som si tým prešiel, ale bohužiaľ niekto to nieje schopný včas pochopiť, niekto to nepochopi vôbec. Preto tie zhorené účty.
ForexTrader
01.02.17,14:17
Buď sa budeme baviť vecne , alebo sa na to vykašli. Nikde nepíšem, že obchodovanie je bezpečné. Je rovnako nebezpečné ako šoférovanie. V nepovolaných rukách o to viac. Poznám aj ľudí čo si tam nasekali tisíce eur ešte predtým ako vedeli čo je to Forex. Myslím, že teraz to už vedia a ak ich to nemajú úprimný záujem sa do forexu zahryznúť naplno, nech to radšej nechajú tak.
duves
01.02.17,14:48
No hlavne, že obchodovanie cez teba je v tych spravnych bezpečných rukach.
Braňo
01.02.17,14:54
veď skús vecne vysvetliť, čo ponúkaš investorovi v prípade prepadu o 20%. Netvrď, že máš každý mesiac počas posledných piatich rokoch plusový.
ForexTrader
01.02.17,14:59
Nikto ťa nenúti ani nepresviedča investuj sám.
Martuk
01.02.17,20:18
čo sa nasieraš? Braňo ti v komente vyššie položil jasnú otázku a pokiaľ si taký strašný charakter, ako o sebe hovoríš, tak by si mu na ňu odpovedal. A takisto súhlasím s Braňovou vetou, že si nemohol mať posledné roky každý jeden mesiac v pluse, to skrátka nie je možné.
duves
02.02.17,07:08
Nech napíše kolko mal klientov spolu v roku 2016 a kolkym klientom z nich vyrobil stratu v roku 2016.
ForexTrader
02.02.17,07:36
Ale ja sa vôbec nenasieram :D neviem z čoho si to vydedukoval. Braňov koment som si vôbec nevšimol, až teraz keď si ma naň upozornil, ďakujem. Na Braňovu otázku žiaľ nemôžem relevantne odpovedať, lebo 20% môže byť suma hocijaká. To by už patrilo do súkromnej diskusie, kedy by už bola známa investovaná suma. Momentálne mám priemerný mesačný profit 9.62%. A 5 rokov neobchodujem stabilne, lebo ako všetci bez výnimky skúšaš rôzne systémy a stratégie kým sa nájdeš a doladíš si ten svoj. Bol by som rád keby sa ozval niekto, kto si dokáže oceniť takmer stabilné 10% zhodnotenie a vyskúša moje skúsenosti aspoň na dva mesiace. Potom nech sa rozhoduje, či je to pre neho príliš, alebo úplne v pohode.
ForexTrader
02.02.17,07:42
duves nemal som ani jedného klienta, hľadám však iba jedného max dvoch, a to na serióznu a najradšej dlhodobú spoluprácu.
jslancik
02.02.17,07:49
chlapče, o mojom MM nič nevieš. margin jedného obchodu 10% z hodnoty účtu, max. 3 pozície. SL 3% účtu. To je učebnicový MM. Samozrejme ID na TF5. To je iný trh ako robíš ty, keďže ty nízke TF nerobíš.
vo fáze "klikacieho automatu" som našťastie nikdy nebol. veci beriem vážne. Zatiaľ mi nezhorel žiadny účet. ale vo všeobecnosti máš pravdu. ako sa hovorí, 90% traderov príde o všetko, čo do tradingu vloží.
ForexTrader
02.02.17,08:02
Čo sa týka tej polemiky okolo úveru, veľmi sa mýlite, že je to na psychiku lepšie, lebo banka ťa nenaháňa. Ide vlastne o to, že ak zoberieš úver musíš obchodovať a to môže vyústiť aj do toho, že zoberieš obchod, ktorý sa ti nie celkom pozdáva a nie celkom spĺňa tvoje podmienky, ale jednoducho splátka je splátka, takže musíš. Pri voľných prostriedkoch nemusíš, čakáš na vhodnú situáciu. Inak ak by mal niekto záujem a otázky ohľadom tradingu, rád pomôžem, aj keď už vopred viem, že ak ho niekto bude chcieť brať seriózne čaká ho strašne dlhá cesta, napriek mojim radám. Všetkým si prejde sám.
ForexTrader
02.02.17,08:05
Gratulujem chlapče, nech sa ti darí. aký trh obchoduješ? Aký inštrument?
taiko
02.02.17,08:11
rozmyslam, ze ked vies, co robis, ked uz si vyskoleny, ked uz vies v com je sila, naco su Ti potrebne peniaze niekoho ineho ? Preco nepouzijes vlastne ?
Hovori sa ze pomaly chlapci rastu ;)
Okrem toho hladat niekoho, "kto prišiel na tomto trhu o peniaze a chcel by sa pokúsiť dostať ich späť" mi pride, ako ze hladas gamblera.
Mozes sem prilepit nejaky print screen, kde uvidime to Tvoje zhodnotenie mesacne minimalne 2 roky dozadu ?
jslancik
02.02.17,08:12
ideálne je zobrať úver, ktorý môžeš splácať bez ohľadu na výsledky z obchodovania. a ideálne je robiť trading popri inej práci, ktorá poskytuje finančný základ. Len treba mať takú prácu, ktorá to umožňuje :) Dokladač v Tescu to asi nebude :D keď človek nie je závislý na výsledkoch z tradingu, tak sa obchoduje najľahšie. Ale keď obchoduješ vyššie TF, tak stačí denne pár minút na trading. to sa dá stihnúť aj pred odídením do Tesca :D
ForexTrader
02.02.17,08:12
5 minútové obchody už nerobím dávno, obchodujem pásma v ktorých predpokladám a z časti aj vidím objednávky bánk.
ForexTrader
02.02.17,08:25
Moc si to zjednodušil, to že niekto neobchoduje 5TF neznamená, že sa nemusí ničomu venovať a stačí pár minút. Presne toto sú tie falošné marketingové ťahy na ktoré lapajú klientov brokerské spoločnosti.
ForexTrader
02.02.17,08:54
Vôbec nehľadám gamblera, lebo to sú poväčšine ľudia čo čakajú z mála veľa. Ja mám svoj vlastný účet, ktorý od určitej doby pomaly zhodnocujem, ale práveže ide o ten čas. S mojim kapitálom to ide pomaly, neviem dať do kopy svoj väčší aby som nepodľahol stresu. Už len pri myšlienke na úver sa mi dvíha žalúdok. Neviem sem poskytnúť relevantný screen za dva roky, lebo účet prechádzal obdobiami testov, rôznych pokusov, a rôznych stratégií. Sú rôzne webyprofesionálnych traderov, ktorí predávajú indikátori, ich web je prepchatý reklamou, a rôznymi produktami za ktoré berú peniaze. Prečo? Keď sú to profíci? Načo im je ďalší príjem, keď dokážu zarobiť za pár minút denne?
ForexTrader
02.02.17,09:10
Inak si tak trochu fenomén, lebo zatiaľ som od žiadneho úprimného obchodníka nepočul , že by v začiatkoch nevypálil účet. Samozrejme, že každý sa zo začiatku pokúša zo 100 USD spraviť milión, takže spaliť 100 alebo 1000 usd účet je rozdiel ako spáliť 100.000-200.000-500.000. Malé účtu sú vopred určené na spálenie, ale je to školné, ktoré zaplatí každý a ty si prvý od koho počujem, že sa ti to nepodarilo. gratulácia
taiko
02.02.17,09:15
tazke si to zosumarizujme
1. pises, ze mas svoju psychiku pod kontrolou a zaroven pises, ze cakat kym zarobis relevantny kapital Ta stresuje
2. Nevies dolozit resp potvrdit svoje vysledky. Ergo to co pises o svojich vynosoch, moze tvrdit hocikto

Nuz za mna. Do takeho businessu sa ja veru nedam. Prepac.
jslancik
02.02.17,09:23
tai, si to vôbec nepochopil, čo ho stresuje.
ForexTrader
02.02.17,09:43
1. Nestresuje ma kapitál, lebo v percentuálnom prepočte by to bolo to isté ako obchodujem teraz. Len by sa z toho dalo žiť a mohol by som sa venovať len tradingu. Nemenilo by sa riziko zmenili by sa len cifry.
2. Svoje čisté výsledky viem doložiť pár mesiacov späť, keďže už na ňom nie sú žiadne iné stratégie len do toho obdobia. Túto stratégiu som obchodoval aj pred tým, len popri nej som skúšal aj iné, takže ak tu dám screen nebude objektívny. Tento systém by bol použitý aj pri obchodovaní s klientom, lebo je vyladená krivka a nevykazuje dramatické zvraty, ale ako píšeš vyššie, rastie pomaly ako chlap.
3. Ani nepočítam s tým, že sa mi ozve niekto na sklo, naopak ten čo sa ozve bude to cez SS a budeme jednať na rovinu a nie sa tu baviť o psychike o tom, prečo nepoužijem vlastné zdroje. Takému je jasné, že je rozdiel dať do kopy 10L a 100L a taký si dokáže vypočítať, že 1% zo 100 a je rozdiel ako z 1000. A ani sa vôbec neklepem aby sa niekto ozval. Každopádne nejaká spolupráca s niekým kto by vedel svojim kapitálom urýchliť proces rastu by bola fajn.
taiko
02.02.17,10:56
@jslancik ja som zadavatela ani prilis neanalyzoval, len som zosumarizoval, co pisal, resp. ako to, co pisal, posobi na mna :)
jslancik
02.02.17,11:22
počkaj, ale ja taký mikro účet nepokladám za účet :D to ako keby som napísal, že som ako trader nikdy nemal stratový obchod. jasné, že na začiatku boli také malé vklady, ale to nie je "spálenie účtu", to sú drobné :)
jslancik
02.02.17,11:24
za "spálenie účtu" pokladám normálne naloadovaný účet (v rádoch tisícov dolárov), s ktorým chce trader reálne obchodovať, a nie robiť pokusy, resp. trénovať psychiku na malých sumách na nanolotoch.
ForexTrader
02.02.17,11:49
prečo mám z tvojich komentov pocit, že sa snažíš prezentovať ako jediný kto je schopný na trhoch zarábať a stále sa snažíš niekoho zosmiešňovať. Neverím, že trader ktorý si svoje preskákal a vyzrel sa takto prezentuje.
jslancik
02.02.17,12:26
tak to fakt neviem... si si to vztiahol na seba? to ti fakt nepatrilo.
duves
02.02.17,12:29
Kedže si nemal v roku 2016 klientov, predpokladam, že skusenosti maš len na vlastnom obchodovaní. Teraz si vo faze, že si presvedčený solventnému klientovi slušne zhodnotiť investíciu. Pytam sa teda, že prečo nepokračuješ na vlastnych investíciach. Nebud blbý a nedel sa so ziskami s niekym.
jslancik
02.02.17,13:54
lebo nemá vlastné voľné peniaze a úver nie je cesta pre psychiku tradera. preto.
ForexTrader
02.02.17,14:36
Ja svoj účet obchodujem stále ďalej, aj v tomto momente a trhy ma bavia. Len kapitál, čo som si vyčlenil ako voľný je nedostačujúci na to aby som sa nemusel venovať aj inej práci. Ak chcem zdvihnúť obchodovaný objem potrebujem dofundovať účet, alebo si nejak privyrobiť a to trebárs aj tým, že niekomu pomôžem za províziu s jeho účtom. Nevidím v tom nič nelogické.