chiara2512
01.02.17,14:33
Dobrý deň,


potrebujem poradiť, prvýkrát vypĺňam Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov a chcela by som si uplatniť NČ na manžela. Zamestnaná som od júna 2016 (dovtedy som študovala) a manželia sme od 8. októbra 2016. Bývame v spoločnej domácnosti (v podnájme), ale na OP máme každý inú adresu. Manžel je ZŤP a popri tom prekladá na licenčnú zmluvu pre rôznych zadávateľov. Moje otázky sú:

1. Môžem si naňho uplatniť NČ? Nie je problém, že na OP má inú adresu? (V Žiadosti treba zadať jeho adresu, mám tam dať jeho trvalý pobyt alebo ten, kde teraz bývame? Ja mám tiež trvalý pobyt inde, než kde teraz bývame, na podnájom nemáme ani prechodný, neviem, čo tam dať)
2. Adresa zamestnávateľa manžela - keď je ZŤP, čo tam mám napísať?
3. V októbri, novembri a decembri nemal žiaden príjem z prekladu, zarátava sa aj príjem z obdobia, keď sme ešte neboli manželia? Treba tam dať jeho dôchodok len za tieto tri mesiace? Alebo len za november a december, keďže do 8. októbra sme ešte neboli manželia?


Vyplňujem túto žiadosť prvýkrát, mám z toho dosť chaos. Ďakujem za odpovede :).
Katy a R
01.02.17,13:43
je jedno, kde je TP- máte spoločnú domácnosť - vyplníš len fakty.
Ale dôležitý je jeho príjem a že bol manželom len 2 celé mesiace.
doplň príjem - nech zbytočne nešpiritizujeme - myslím že ti výjde 0 na uplatnenie ??
takže musíš uviesť všetky manželove príjmy za celý rok - aj zdaniteľné, aj nezdaniteľné (napr dôchodok) , znížiť ho môžeš len o zaplatené odvody.
Pri tom príjme, čo si uviedla ti veru výjde 0 na uplatnenie
chiara2512
01.02.17,13:49
takže tam uvediem adresu, kde reálne bývame a nie TP? Príjem má 360 eur mesačne - takže uvediem 720 eur, áno?
veronikasad
01.02.17,13:56
Do úvahy sa berie celoročný príjem manžela, (aj z obdobia keď ste ešte manželmi neboli), vrátane invalidného dôchodku.
Katy a R
01.02.17,14:05
nie .. viď doplnenie
chiara2512
01.02.17,14:09
aha, dobre, ďakujem