Mima1982
02.02.17,00:41
S priatelom sme sa rozisli.Byvame v dome jeho babky,ktora tam este s nami zije.Ma svoju izbu,len pouziva s nami kuchynu a kupelku.Ked sme sa tam nastahovali nam jeho rodicia slubili ze ten dom bude nas ked si ho prerobime.Tak sme vsetko prerobili.Dom na nas este neprepisali.Dala som do toho domu vsetky moje uspory.Som sa tam tiez narobila a aj moja rodina.Teraz ked sme sa rozisli neviem ake mam pravo na majetok .Ak by mi vedel niekto poradit.Dakujem
ivka70
02.02.17,06:02
Mas narok na polovicu nakladov, ktore ste do domu (cudzieho majetku) spolu s priatelom investovali.
Ak sa ale nedohodnete na vyplateni, budes musiet naklady dokazovat na sude.
arizona
02.02.17,08:12
Zial,urobila si velku chybu. V dobrej voli a naivite si investovala do cudzieho majetku.
Najlepsie by bolo dohodnut sa s priatelom na spravodlivom rozdeleni.Mas totizto narok na polovicu vlozenych nakladov,zo vsetkeho,co si do domu investovala a kupila.

Ak sa spriatelom nedohodnete,mozes sa obratit na sud,kde sa mozes domahat vyplatenia...ale to bude na dlhsie a musis dokazovat,co vsetko a kolo si investovala.
vlado 33
02.02.17,08:57
Len aby náklady súdneho sporu neboli vyššie, ako je cena hnuteľného majetku. To by bolo zle! Použitý nábytok dnes má skoro nulovú hodnotu.
Oliwa
02.02.17,11:53
Ach, ta láska nebeskáááááá...
A čo na to babča? Súhlasila vtedy a súhlasí aj teraz? S kým?
A čo rodičové? Ako Vám mohli sľúbiť niečo, čo im nepatrilo...?
Nehnevaj sa na mňa, ale v Tvojom veku by človek predpokladal už viac súdnosti...
Braňo
03.02.17,06:14
ja si nemyslím, že na polovicu nákladov, ale na celé náklady, ktoré si preinvestovala, avšak musíš dokázať o akú sumu sa jedná.
Braňo
03.02.17,06:16
hovoríme o investícii do nehnuteľnosti
ivka70
03.02.17,06:16
ak investovali spolocne s priatelom, tak nepreukaze, ze prave toto je jej investicia, preto polovicu toho, co investovali spolocne .....
Braňo
03.02.17,06:18
píše, že dala do domu všetky svoje úspory, nie, že dali spoločne s partnerom.
vlado 33
03.02.17,08:20
No dobre..... Dať spraviť posudok na cenu materiálov a cenu odvedených prác, urobí súdny znalec. Avšak proti strana ho nemusí akceptovať. Pokiaľ máš bločky, faktúry o investícii do nehnuteľnosti, je to v pohode. Pokiaľ nie, súd určí znalca....Rátaj s tým, že to vypočíta za min. cenu.
Braňo
03.02.17,12:21
to v zadaní nie je, koľko prispel priateľ
Mima1982
03.02.17,15:08
Dakujem vsetkym za odpovede,iba Chcem doplnit ze on tam byvat zostava ,bude to jeho .Ide o to ze moj otec a bratia nam to prerabali ,Dom bol vo velmi zlom stave .Babka mala ist byvat k jeho rodicom,to nam slubili,ze jak zacneme s prestavbou tak pojde,,ale babke sa moc nechce,a jeho rodicia ju tiez moc nechcu tak je nam na krku,V tom je aj problem keby bola mila ale to je jedna zla zenska a este aj sluzku je tam robim,lebo si nic neuprace .Su tam aj ine problemy ale to nebudem rozoberat.Ano bola som hlupa a verila som niekomu kto si ma mal vazit a drzat vzdy so mnou.
Mima1982
03.02.17,15:09
Ano,zila som tam 5 rokov