Jakub888
02.02.17,14:09
Dobrý deň, potrebujem súrnu radu. Dnes mi volala pracovníčka z úp ku ktorej sa chodim hlásiť, že ma vyradili z úp a mám platiť za 4 mesiace. V novembri ma poslali z úp na pohovor, ktorý som absolovval. tí ktorí ponuku odmietli boli vyradení. Ja som ponuku prijal, ale nepodpísal som žiadne papiere, že tam nastupujem. Bol to skôr informačný pohovor. Mali naberať ľudí od januára. Dnes som bol infromovaný, že sa mi pokúšali dovolať, no vzhľadom nato, že som im nedal spätnú odpoveď mi dnes pracovníčka oznámila, že ma musí vyradiť už od novembra pritom som sa bol od pracovného pohovoru hlásiť už dva krát.

Otázka: Môžu ma vyradiť z úradu práce 4 mesiace dozadu pričom som sa to dozvedel dnes? Ponuku som neodmietol, pravdepodobne som nezdvihol cudzie číslo... Prosím o radu

Ďakujem za odpoveď
Tweety
02.02.17,13:18
Môžu a aj vyradia.
Darina1234
02.02.17,13:21
spatne? a telefonicky, co pisomna korenspodencia a co robili 4 mesiace, ked sa popri tom aj hlasil , nerozumiem ako mozu,
Jakub888
02.02.17,13:24
súhlasím, že ma vyradili, ale od dneska a nie 4 mesiace do zadu, keď som sa bol od vtedy už dva krát hlásiť a nebol žiadny problém a teraz mám zaplatiť cca 300 €
Darina1234
02.02.17,13:26
neviem, myslim, ze pochybila pracovnicka, ked ta nevyradila pisomne v novembri, mas narok, ked ti posle pisomne domov list sa odvolat
Xanti
02.02.17,13:28
A možno ti nevolali, ako to vedia dokázať? Stačí malinký preklep a volajú inde, ved nevedia ani oni preukázať tvoju nespoluprácu. Určite sa odvolaj.
Tweety
02.02.17,13:29
Bohužiaľ, podmienky sa sprísnili, už to tak spätne urobili. Nezamestnanosť treba znížiť za každú cenu. Ale odvolaj sa.
Darina1234
02.02.17,13:32
a komu mas zaplatit,zdravotnej poistovni, ako to bolo vlastne s tvojim poistenim, ty si si bol vedomy evidencie na urade a tym padom, plati za teba zdravotne stat
Jakub888
02.02.17,16:02
Asi zdravotnu ako keby som bol vyradeny od novembra. Nemam právne vzdelanie neviem čo mám robit zajtra mám íst na úrad podpísat niečo som zvedavý čo mi chcú dať podpísať, ae jedno viem že im to nepodpíšem a určite to nezapltím toto sa nerobí. mrzí ma to lebo momentálne nemám peniaze aby som platil niečo začo si myslím nemožem. požičal som si peniaze aby som mohol vycestovať do zahraničia niečo zarobit a nemožem si dovolit požičiavať dalšie.
sosak
02.02.17,16:17
požičal som si peniaze aby som mohol vycestovať do zahraničia niečo zarobyt a nemožem si dovolit požičiavať dalšie.
------------------------------------------------------------------------

Uchádzač o zamestnanie, ktorý si chce hľadať zamestnanie v členskom štáte EÚ a súčasne si chce zachovať nárok na dávku v nezamestnanosti, je povinný oznámiť úradu dátum svojho odchodu do členského štátu EÚ. Zamestnanec úradu poučí uchádzača o zamestnanie, že v prípade jeho nezaradenia do služieb zamestnanosti v členskom štáte EÚ, je povinný najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa jeho odchodu začať plniť povinnosti úradu. V prípade, že uchádzač o zamestnanie bol zaradený do služieb zamestnanosti v členskom štáte EÚ je povinný začať plniť povinnosti voči úradu najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa, od ktorého prestal byť k dispozícii príslušnému úradu členského štátu EÚ, ale najneskôr pred uplynutím 6 mesiacov odo dňa jeho odchodu do členského štátu EÚ.
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/prava-a-povinnosti-uchadzaca-o-zamestnanie.html?page_id=12927
Vyradili ťa pravdepodobne z dôvodu tvojho vycestovania do zahraničia a aj si tam pracoval a túto informáciu si neposkytol ÚPSVaR - u, čo si bol povinný urobiť.
sosak
02.02.17,16:48
Pracoval si na čierno v zahraničí a prišli ti na to ?
Jakub888
02.02.17,17:02
Ďakujem Vám že ste mi to tak rozpísali a snažili vysvetlit ale to vycestovanie je len v štadiu riešenia a asi budúci týžden mám odcestovať . Pracovníčka úradu mi dnes zavolala a udala dôovod vyradenia, že v novembri sa mi snažili pracovníci automobilky dovolať nedvíhal som tak ma vyraduju z evidencie a musím zaplatiť asi zdravotnej poisťovni od novembra.
Jakub888
02.02.17,17:05
Nie nepracoval som v zahraničí na čierno.
veronikasad
02.02.17,17:09
Bol si teda načierno v zahraničí ?
sosak
02.02.17,17:11
Treba dať presné info, aby sa dalo poradiť.
Jakub888
02.02.17,17:16
Z úradu nepoberám nič ! A kôli práci na čierno ma nevyradili dôvod je ten čo som napísal vyššie
Jakub888
02.02.17,17:22
Naozaj som nepracoval v zahraničí na čierno. dôvod je ten čo som napísal.
sosak
02.02.17,17:22
Ok prepísal som svoju odpoveď. Keď je dôvod neprebraný telefonát z automobilky, tak sa skús brániť že ti nikto nevolal, nech to dokážu.
Jakub888
02.02.17,17:36
To môžem skúsiť ale ona to berie ako hotovú vec zajtra mám ísť niečo podpísať že som vyradený a mýslim si že to nepomôže. Cítim sa tak bezmocne ako nejaký zlodej čo musí dokázať že so nevinný. Určite som plnil všetky povinnosti úradu len som nezdvihol telefón,
Žabinka
02.02.17,17:44
neviem, ako to funguje na úrade práce, ale keď ti dajú niečo podpísať, tak si hlavne poriadne aj dva krát prečítaj, čo ti dávajú podpísať.. ak je to tak ako popisuješ, neverím že je to možné takto riešiť.. ja by som to nepodpísala, ale obrátila by som sa na nadriadeného dotyčnej pracovníčky so sťažnosťou.. lebo podpísať a potom sa voči rozhodnutiu odvolať, to mi príde ako že s tým súhlasím, ale skúšam, čo ak.. ak nesúhlasím, tak nepodpíšem.. trvaj na tom, že ťa nikto v tej záležitosti telefonicky neoslovil.. ale nedostal si aj písomnosť ktorú si neprevzal? lebo to by už bolo iné..
Jakub888
02.02.17,18:35
Súhlasím s Vami určite to nepodpíšem nič zlé som neurobil podmienky úradu som plnil a žiadnu korešpondenciu som nedostal .. keby že mi aj volali z agentúry a odmietol by som tak by ma mali vyradiť hneď a nie po 4 mesiacoch mi oznámiť že som vyradený a pritom som sa už od vtedy bol dva krát hlásiť ..
Jakub888
02.02.17,20:19
Mám pocit že na úrade spravili chybu a teras my chcú dať niečo podpísať. Pozeral som si povinnosty evidovaného a nikde nebolo napísané že mám dvíhať telefón, a po druhé si myslím že my to maly dať vedieť skôr nie o pár mesiacov nesôr, to my mohly povedať rovno orok nech sa my dlh pre zdravotnu vyšplhať vyššie :D .
kukučka
02.02.17,20:27
Žiadaj nech pracovníčka prizve k jednaniu vedúcu, alebo choď rovno za vedúcou.
misoft
02.02.17,22:06
Už ti písali..... stále musíš tvrdiť, že ti nikto nevolal. Nech oni dokážu, že volali.
Oliwa
05.02.17,10:34
Ak tomu dobre rozumiem, tak z automobilky volali na úrad práce, že Ti vraj volali... A potom úrad práce volal Tebe... To si pani z úradu práce pamätá všetky hovory 4 mesiace dozadu, či z akého dátumu mal byť ten telefonát z automobilky? Nepodpisuj nič, kým nedostaneš na úrade adekvátne vysvetlenie, prečo, za čo a od akého dátumu máš platiť, resp. akú povinnosť si si Ty nesplnil.
Katy a R
05.02.17,10:39
Oliw - naozaj si myslíš, žeby si pracovníčka UPSVaR dovolila niekoho takto vyradiť? - skôr v tom zadaní nebudú spomenuté všetky info! ;)
dosť podstatné je - že ponuku prijal ... a čo bolo ďalej?.... vybodol sa na to?
Mal tam nastúpiť. :)
Oliwa
05.02.17,10:45
Neviem, kto hovorí pravdu... Viem len to, že na úradoch nepracujú neomylní ľudia... Osobná skúsenosť z iného úradu - sociálnej poisťovne: zistila som, že mi "chýbajú roky", ktoré raz budem potrebovať k dôchodku. Pri mojom mene jednoducho nemali evidované moje rodné číslo, a tak sa táto moja doba zamestnania ocitla "v kýbli" neidentifikovateľných dávok... Dobré, nie?
Ale to je z i ného súdka našej štátnej správy...
mareko
05.02.17,11:31
Presne tak. Na ÚP, SP, ZP sa veľmi často mýlia, lebo vedia, že to ľudia väčšinou nechajú bez povšimnutia :( :( :(. Tiež vlastná skúsenosť