vegi2016
02.02.17,17:54
V roku 2016 som bola do 31.5. zamestnancom u jedneho zamestnavatela. Od 1.4. som bola zamestnancom aj u druheho zamestnavatela. Od 1.6. som bola evidovana na UPSVar a bola mi vyplacana davka v nezamestnanosti do 25.10. Od 25.10. do 18.12. som bola PN a od 19.12 som nastupila na MD. Pracovny pomer u druheo zamestnavatela, ktory zacal dna 1.4. stale trva. Ked chcem uvedeneho zamestnavatela poziadat o rocne zuctovanie dane dokladujem mu potvrdenie od ineho zamestnavatela a potvrdenie socialnej poistovne o vyplateni materskeho prispevku? Alebo aj potvrdenie o vyplacani davky v nezamestnanosti. Kedze ta bola poberana sucasne ako trval pracovny pomer,kedze tento prac.pomer je len 13%-tny.
LydaLyda
05.02.17,16:34
Požiadať o ročné zúčtovanie dane "na seba" u svojho terajšieho (alebo posledného) zamestnávateľa je do 15.02.2017, Treba mu do tohto termínu predložiť všetky zdaniteľné príjmy za rok 2016 od všetkých za-teľov.. Ak bola evidencia na úrade práce, tak len potvrdenie o dobe evidencie, pre teba nie o vyplatených dávkach z ÚPSVaR, ani potvrdenie o výške vyplatenej PN. Ak si vydatá, tak manžel môže taktiež požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane "na seba" a využiť možnosť úľavy - odpočít. položku na svoju manželku. Manžel vtedy musí tiež do 15.02.2017 predložiť od Teba Potvrdenia o zdaniteľných príjmov za rok 2016 od všetkých za-teľov, výšku PN za rok 2016, výšku materského príspevku. Ak som niečo opomenula, doplňte ma.
Tweety
05.02.17,17:18
Nepotrebuješ ani jedno z tých potvrdení,(o poberaní podpory, Materského) keďže nie sú to zdaniteľné príjmy. Potrebuješ iba potvrdenie o príjmoch zo ZČ od predch. zamestnávateľa.
LydaLyda
05.02.17,17:45
Odpoč. položka na manželku - podpora a materská dovolenka sa do príjmu manželky podľa mňa počíta spolu aj so zdaň. príjmom a výškou PN. Príjem z rodičovskej sa do príjmu manželky nepočíta.
Katy a R
05.02.17,17:47
lyda - zadávateľka chce požiadať o RZD .... čo s tým má príjem manžela/ky? ona si asi neide uplatňovať NČZD na manžela?
A ak by si ju chcel manžel uplatniť - tak žiadne doklady o jej príjme manžel neprikladá k žiadosti o RZD
LydaLyda
05.02.17,18:29
Ja rozumiem, ale veľa za-ncov n e v i e , že si môže sama na seba požiadať o RZD, ale že ešte aj jej manžel si môže na manželku uplatniť nezdan.položku. Že sú to 2 rôzne veci a ak splnia podmienky, tak majú možnosť získať financie.
Katy a R
05.02.17,18:53
K žiadosti o RZD potrebuješ doložiť len príjmy od iných zamestnávateľov - ak si mala v roku 2016.
DU, resp zamestnávateľovi nedokladuješ, kde si počas roka bola - ale len a len aké si mala ZDANITEĽNÉ príjmy.
...
ešte doplním k NČZD na manželku, aj keď si sa na to nepýtala (ani nemám údaje) ... myslím, (som si na 98% istá) - že manželovi by ani nič na uplatnenie nevyšlo ;) pri tých príjmoch, čo si spomenula
vegi2016
09.02.17,13:18
Dakujem.Nie manzel si nejde uplatnovat. Iba ja chcem poziadat sucasneho zamestnavatela o RZD. viem, ze mu musim dokladovat potvrdenie od byvaleho zamestnavatela za mesiace v roku 2016,ktore som tam este odpracovala.Len nebola mi jasna odpoved hlavne na otazku,ze ked mi 13% -tný pracovný pomer stale trva a trval aj v roku 2016 a súcasne som bola evidovana aj na UPSVaR a poberala davku v nezamestnanosti,ci mam dokladovat potvrdenie o evidencii na UPSVaR alebo nie, kedye to bolo sucinne s pracovnym pomerom