Lubo 7
02.02.17,16:55
V tejto chvíli mi obrat neumožňuje ukončiť registráciu DPH, po pol roku to už možné bude, všetko v rámci DPH mám vyrovnané a nebudem si už uplatňovať žiadny odpočet z DPH
Lubo 7
04.02.17,05:44
Niekde som čítal že, keď je platca DPH iba časť zdaňovacieho obdobia, má možnosť sa rozhodnúť pre paušálne výdavky
avalik
04.02.17,06:13
§ 6 (10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 60 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 najviac do výšky 20 000 eur. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 4 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 60 % z týchto príjmov najviac do výšky 20 000 eur. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť v súvislosti s dosahovaním príjmov podľa odsekov 1 a 2, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu v rozsahu evidencie podľa odseku 11 písm. a) a d).
Lubo 7
04.02.17,10:28
Ďakujem, takže podľa tohto zákona jasné áno. Prvú odpoveď som však dostal nie. Môže byť nejaký problém s tým, že ako platca DPH končím a nie začínam?
Natty
04.02.17,12:28
https://podpora.financnasprava.sk/614594-Možnosť--uplatnenia-výdavkov--percentom-z-príjmov

Výdavky percentom z príjmov (paušálne výdavky) si môže uplatniť daňovník, ktorý napr. na začiatku zdaňovacieho obdobia bol platiteľom DPH a na konci zdaňovacieho obdobia už nie je platiteľom DPH alebo naopak, alebo nebol platiteľom DPH počas celého zdaňovacieho obdobia.
Lubo 7
04.02.17,14:24
Ďakujem