mazgut
10.07.06,13:13
Chcel by som si otvorit vycap som v oblasti kde je velky pohyb ludi a malo piva:-) prisim vas napiste mi ako na to neviem kde zacat a co musim splnat..
Mame aj penzion ale nie na zivnost, registrovany je ako ubytovanie v sukromi.
dakujem:D
Germany
10.07.06,13:40
V prvom rade musiš mať živnosť na túto činnosť.
Potom otvoriť prevadzku - registračná pokladňa, súhlas od mesta (obce)+oznámenie o otváracej dobe, súhlas z hygieny - podmienkou je vypracovanie HACCP, pri nahlasovaní prevádzky na živnostenskom úrade mť aj zakúpenú inšpekčnú knihu.

Ak budeš predávať "tvrdý alkohol", tak s platnosťou od 1.7.2006 (novelizovaný zákon č. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu) aj Povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu, ktoré vydáva príslušný Colný úrad.
mazgut
11.07.06,06:58
Dakujem ti za radu ... aspon viem ze sa mam pripravit na poriadne vybavovacky..
A pocul som nieco a tom ze si to mozem otvorit ako klub. nevies mi k tomu nieco povedat?? dik...
Germany
19.07.06,10:37
Prepáč, že sa ozývam až tak neskoro ....;)
Ale ak chceš predávať alkohol, musíš mať aj tak povolenie od colnice, či to bude pub, klub a pod.
To isté platí aj o hygiene a mestskom (obecnom) úrade.
mazgut
20.07.06,18:46
Tak asi tak.. dik za radu.. ale nikde na netenemozem najst aky hygienicke nofmi musim splnat nevies kde to najst?? dikessss..
cauko
lenkak
21.07.06,17:35
daj si do vyhľadávania HACCP alebo prevádzkový poriadok.
Nájdeš kopec príspevkov, ja som aj sem prilepila prevádzkový poriadok, resp. sanitačný poriadok.
petovsan
21.07.06,18:41
V prvom rade musi? mať ?ivnosť na túto ?innosť.
Potom otvoriť prevadzku - registra?ná poklad?a, súhlas od mesta (obce)+oznámenie o otváracej dobe, súhlas z hygieny - podmienkou je vypracovanie HACCP, pri nahlasovaní prevádzky na ?ivnostenskom úrade mť aj zakúpenú in?pek?nú knihu.

Ak bude? predávať "tvrdý alkohol", tak s platnosťou od 1.7.2006 (novelizovaný zákon ?. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu) aj Povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu, ktoré vydáva príslu?ný Colný úrad.

E?te ste zabudli spomenúť Registráciu FO na DÚ (do 30 dní od povolenia ?ivnosti), prihlásenie sa do ZP (do 8 dní od vydania ŽL) a do SP - iba v prípade dobrovoľnej ú?asti na SP a NP